Kötü Haberi Barış Yarkadaş Duyurdu. Sözcü kapanma kararı aldı

Türkiye'nin en çok okunan gazetelerinden biri olan Sözcü gazetesi dolar kuruna yenik düştü. Barış Yarkadaş okurları yakından ilgilendiren gelişmeyi duyurdu.

Kötü Haberi Barış Yarkadaş Duyurdu. Sözcü kapanma kararı aldı
Yayınlanma Tarihi : 19 Kasım 2021 19:10

Dolar kurunun fırlaması sadece gıda fiyatlarını etkilemiyor. Kağıt fiyatlarını da etkiliyor. Geçmişte kapatılan çok sayıda kağıt fabrikası bugün gazetecilik sektörünü tehdit ediyor.

Çok sayıda yerel gazete artan maliyetler nedeniyle kapanma kararı aldı. Kimi aylık olarak yoluna devam ederken kimi ise sayfa sayısını azalttı.

Yerel gazetelerin bile böylesine zor günler geçirdiği dönemde bir kötü haberde Sözcü gazetesinden geldi. Sözcü gazetesi Hafta sonu ekini kapatma kararı aldı. Uzun bir süredir gazetenin eki olarak yoluna devam eden Hafta sonu ekinde güncel konularla hayata dair bir çok haber yer alıyordu.

336524-596x509.jpg

Sözcü gazetesinin aldığı kapanma kararını ise eski CHP Milletvekili Gazeteci Barış Yarkadaş duyurdu.

Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Barış Yarkadaş açıklamasında "AKP - MHP ortaklığının beceriksiz, iş bilmez ve umursamaz tavrı, SÖZCÜ HAFTA SONU’nu vurdu. Dövizin fırlaması, TL’nin ise değer kaybetmesi yüzünden kurlar maliyetleri artırınca, SÖZCÜ HAFTA SONU Gazetesi, yayın hayatına son verdi. AKP ve MHP üç beş rantiyer için yıkarak gidiyor." ifadelerine yer verdi.

İlgili Haberler