Mehmet Barlas, depremde kızını kaybeden Orhan Aydın'ı eleştirdi!

Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, bugün kaleme aldığı "Deprem pişkinleri" başlıklı yazısında depremde kızını kaybeden tiyatrocu Orhan Aydın'a sert sözlerle yüklendi.

Mehmet Barlas, depremde kızını kaybeden Orhan Aydın'ı eleştirdi!
Yayınlanma Tarihi : 24 Şubat 2023 04:08

Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas, bugünkü “Deprem pişkinleri” başlıklı yazısında depremin sorumluluğunu Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Barış Atay ve depremde kızını kaybeden tiyatrocu Orhan Aydın'a yükledi.

Barlas'ın tepki çeken yazısı şu şekilde:

"Yıl 2019... CHP'li Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bugün yerle bir olan meydanda kentsel dönüşüm karşıtı miting düzenlemiş. Miting meydanının çevresindeki evlerin hiçbiri bugün ayakta değil. Hakkını yemeyelim, Lütfü Savaş'a diğer sol örgütler de destek vermiş. Bugün deprem konusunda en fazla sesi çıkan TİP'li Barış Atay ve tiyatrocu Orhan Aydın da hasarlı binaların yenilenmesine karşı çıkanların başını çekmiş."

LÜTFÜ SAVAŞ YAYINDA SÖYLEMİŞTİ

Hatay Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 23 Ocak 2023'te Cansu Canan Özgen’in sunduğu "40" adlı programda “Hatay, yıkıcı bir depremin tekrarına hazırlıklı mı?" sorusuna "Değil! Hazırlıklı olması için genel hükümetle belediyelerin işbirliği yapması lazım. 37 dönümlük bir arazi, orayla ilgili bir kentsel dönüşüm istedim, her şeyi yaptık, 5 buçuk yıldır bize bakanlık cevap bile vermiyor. Maalesef hükümet bizleri yok sayıyor, görmezden geliyor!" diye yanıt vermişti.

Kaynak: KRT TV