Meral Akşener'in adaylık kararı muhalefeti rahatlattı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Meral Akşener'in adaylık kararı muhalefeti rahatlattı
Yayınlanma Tarihi : 28 Eylül 2022 17:13

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk canlı yayınına konuk oldu. Burada açıklamalarda bulunan Meral Akşener'in açıklamaları muhalefeti rahatlatmış görünüyor.

Meral Akşener'in açıklamaları şöyle oldu

İster Mansur Bey ister Ekrem Bey aday gösterilecekse biz varız, itirazımız yok. Dolayısıyla buradaki amaç şu, kazanmak. Aday olurlar olmazlar, bu insanların aday olmasını istemek başka bir şey, aday olmalarına dair bu insanların bir tutumunun olması başka bir şey. Bu iki arkadaşımızdan bahsediyorum. Biz de masaya bir aday getirebiliriz. CHP'li de olabilir. Söylemek istediğim şey şu, kazanmak önemli. Çok endişem var, Türkiye'de insanlar nefes alamıyor

Akşener, Kılıçdaroğlu'nun olası adaylığı hakkında ise şu ifadeleri kullandı: "Bu masanın oluşmasındaki teklif sahibi Kılıçdaroğlu'dur. 6'lı masayı toplayan o. Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı adayı tarifi vardı. Ben ona katıldığımı ifade ettim. Benim söylediğim bir şey daha var, kazanacak bir aday olmalı. Kılıçdaroğlu'nun aday olma hakkı mevcut. Diğer liderlerin de mevcut. O masada bir tek kişi var o da benim, cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda 'ben aday değilim' dedim. Aday değilim dediğim için pişman değilim."

Kaynak: Sol Meydan