Optimar anketinde Erdoğan'ın oyu AKP'nin de altına düştü

Optimar, "Hangi partiye oy verirsiniz?" ve "Cumhurbaşkanlığında kime oy verirsiniz?" sorularına yanıt arayan bir anket çalışması yaptı. Ankette Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oyu partisini geçemedi

Optimar anketinde Erdoğan'ın oyu AKP'nin de altına düştü
Yayınlanma Tarihi : 02 Mayıs 2022 17:26

Yayınlanan çok sayıda seçim anketinde Erdoğan'ın oyundaki erime devam ediyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin Mansur Yavaş'ı aday göstermesi durumunda seçimi muhalefetin kazanma ihtimalinin oldukça yüksek olduğuna dikkat çekiliyor. Adayın Kemal Kılıçdaroğlu olması durumunda ise Erdoğan tekrar yükselişe geçiyor.

OPTİMAR tarafından yayınlan bir anket tüm ezberleri alt üst etti.

Duvar tarafından yayınlanan bir haberde; OPTİMAR tarafından yayınlanan anketin detaylarına yer verildi.

Ankette Erdoğan'ın oyunda dramatik bir düşüş gözlemlendi.

Optimar Araştırma Şirketi, nisan ayı anketini iktidara yakınlığıyla bilinen köşe yazarı Abdulkadir Selvi'ye açıkladı.

Hilmi Daşdemir’in başkanı olduğu Optimar’ın anketi, 23-28 Nisan tarihleri arasında bin 847 kişi ile yapıldı.

"Bu pazar seçim olsa kime oy verirsiniz?" sorusuna yanıt verenlerin yüzde 36.2’si "AK Parti" dedi. "CHP" diyenlerin oranı ise yüzde 26.6 olarak belirlendi.

"İYİ Parti" diyenler yüzde 10.6 olurken, HDP yüzde 10.2, MHP ise yüzde 10.1 çıktı.

Optimar, katılımcılarına "Cumhurbaşkanlığı seçiminde kime oy verirsiniz?" diye de sordu. Seçmenlerin yüzde 33.1’i "Erdoğan" yanıtı verdi.

Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nu geçerek üçüncü sıraya yerleşti. "Kılıçdaroğlu’na oy veririm" diyenler yüzde 12 olurken, "İmamoğlu" diyenlerin oranı yüzde 9.1 ölçüldü.

Ankete bakıldığında AKP oyu 36.2 çıkarken Erdoğan'ın oyu ise yüzde 33.1 görünüyor. AKP, OPTİMAR tarafından yapılan anketleri yakından takip ediyor..