RTÜK'ten Kılıçdaroğlu ve Selçuk Tepeli için flaş hamle! Ceza verilebilir

RTÜK'ün Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kaçacaklar' açıklaması ve Fox TV Ana Haber’in sunucusu Selçuk Tepeli’nin canlı yayında bardak fırlatmasını üyelerle birlikte tartışacağı duyuruldu. Gelen bilgilere göre FOX TV'ye ceza kesilebilir

RTÜK'ten Kılıçdaroğlu ve Selçuk Tepeli için flaş hamle! Ceza verilebilir
Yayınlanma Tarihi : 29 Mayıs 2022 15:12

Geçtiğimiz günlerde çifti haberini sunan Selçuk Tepeli deliye dönmüş ve yayın esnasında bardak fırlatmıştı. O görüntüler sonrası Selçuk Tepeli'nin kovulduğu iddiaları gündeme gelmiş ancak iddialar doğru çıkmamıştı. AKP'li siyasetçilerin tepki gösterdiği o görüntülere ilişkin RTÜK tarafında bir inceleme başlatıldığı ortaya çıktı.

Sol'da yer alan habere göre; Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi İlhan Taşçı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, RTÜK'ün yeni gündeminin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Kaçacaklar' açıklaması ve Fox TV Ana Haber’in sunucusu Selçuk Tepeli’nin 20 Mayıs'ta canlı yayında çiftçilerin durumuyla ilgili bir haberin ardından sinirlenerek bardağa vurmasını tartışacağını açıkladı.

İlhan Taşçı paylaşımında, "CHP Lideri Sn Kılıçdaroğlu’nun 'kaçacaklar' açıklamasının yanısıra; Fox’ta çiftçilerin yarısının tarlasını ekmeyi bıraktığına ilişkin haberi sunarken Selçuk Tepeli’nin bardak fırlatmasını da RTÜK görüşecek. Gerekçe bardağı atarak 'toplumda özgürce kanaat oluşmasına engel olmak'!" dedi.