Şahan Gökbakar'dan LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe sert tepki

Fikirde Birlik ve Mücadele Platformu'nun İstanbul'da düzenlediği LGBT karşıtı yürüyüşe komedyen Şahan Gökbakar'dan da tepki geldi.

Şahan Gökbakar'dan LGBTİ+ karşıtı yürüyüşe sert tepki
Yayınlanma Tarihi : 19 Eylül 2022 18:22

İstanbul'da gerçekleşen LGBTİ+ karşıtı yürüyüş tüm dünya gündemine oturdu. Dünyanın çeşitli ülkelerinden insan hakları örgütü de bu yürüyüşe tepki gösterdi.

Türkiye içerisinde de tepki gösterenler vardı elbette. Ancak en büyük tepkiyi gösterenlerden biri de komedyen Şahan Gökbakar oldu.

Şahan Gökbakar, twitter hesabından şunları yazdı.

"Kadınlarımız sokak ortasında katledilirken yürümediniz. Ufacık çocuklarımıza tecavüz edilirken yürümediniz. Şimdi LGBT'ye karşı yürüyüş öyle mi? Yürüyün, ama şunu unutmayın yolunuz yol değil, doğrunuz doğru değil... Her insan eşittir, ayıp ediyorsunuz! Vicdan diliyorum...

Yıllar boyu gündüz kuşaklarında yer alan, jürilerde altın tahtlarda oturan, bilinen, bilinmeyen ya da bilinmediğini sanan, sanat ve eğlence dünyasındaki LGBT+ bireyler neden sesiniz çıkmıyor? Savunsanıza, 'biz de insanız biz de eşit yurttaşlarız' desenize...

Her koşulda eşitlik, demokrasi ve özgürlüklerden bahseden, her bulduğuyla helalleşen, insan haklarını savunan muhalefet liderleri, siyasetçiler nerdesiniz? Savunsanıza, 'insan insandır herkes eşittir' desenize... Neden sesiniz çıkmıyor?

Devlet yetkilileri olarak her bir yurttaşınızı eşit görmekle mukellefsiniz. Bu ülkede yaşayan her insan eşittir. Nasıl bir grup vatandaşın, başka eşit vatandaşlara nefret içeren ve yaşam hakkını sorgulayan bir organizasyonuna müsade edersiniz? Hukuk ve adalet nerede?

Dönemine göre kim eziliyorsa bağırıyor, geri kalanlar susuyor. Devran dönüyor, bu sefer başkaları eziliyor, ama yine herkes susuyor. Kimse kendinden olmayanın derdine ses vermiyor. Bu yüzden bir adım ilerleyemiyoruz.

Sen adalet yürüyüşü yap, 400 kilometre yol yürü; adalet adalet diye... Ama bugün yapılan açık bir adaletsizliğe ses çıkarma... Daha çok yolunuz var demek ki.

Şu anki siyasi partiler gazlı içecekler gibi; ambalajlar, renkler, esanslar farklı ama hepsi sağlığa zararlı..."