Tarikatlara sessiz kalan Kılıçdaroğlu'na Yılmaz Özdil'den tepki: CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün değil

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'den tarikatlara sessiz kalan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sert sözler! Kurucu ayarlarından uzaklaşan CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün görünmüyor

Tarikatlara sessiz kalan Kılıçdaroğlu'na Yılmaz Özdil'den tepki: CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün değil
Yayınlanma Tarihi : 13 Ocak 2022 18:44

Enes Kara'nın hayatını kaybetmesi Türkiye gündemini sarsarken CHP Genel Başkanı yorum yapmamış ve sessiz kalmıştı. Sonrasında ise tarikatlar meselesi yeniden gündeme geldi. Tartışmaya Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'de katıldı. Köşesinden CHP Genel Başkanını isim vermeden hedef alan Yılmaz Özdil, CHP'nin kurucu ayarlarından uzaklaştığını belirtti.

Özdil, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Gençlerimizle ilgili canımızı yakan olgular söz konusu olunca, paylaşacağımız içeriklerde hepimiz sorumlu davranmak zorundayız. Bana kızanları anlıyorum ama etik sebeplerden dolayı paylaşım yapmayacağım. Zamanı gelince gereken yapılacaktır. Tepkileri anlıyor ve saygı duyuyorum" açıklamasına da göndermek yaparak, "Kurucu ayarlarından uzaklaşan CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün görünmüyor" dedi.

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller vizyonuyla, çocuklara ‘bayram’ armağan eden dünyadaki ilk ve tek ülkeydik. Kindar nesil vizyonuyla, çocuklarının hayatını ‘cehennem’e çeviren ülke haline geldik. Ve 100 yıl önce bilim'i rehber edinerek Köy Enstitüleri'ni kuran CHP'nin, 100 yıl sonraki genel başkanı, tarikat oylarına şirin görünmek için hâlâ ‘etik sebeplerden dolayı açıklama yapmayacağım’ filan diyor.

(CHP ekranlarına çıkmak için etik ayaklarıyla eyyamcılık yapmak isterdim ama, aparat gazeteciliği bana göre değil maalesef.)

Faydasız olduğunu biliyorum, yine de, dört milyon sekiz yüz yetmiş beş bin dokuz yüz otuz altıncı defa, belki bu defa anlaşılır umuduyla, tekrar yazıyorum… Kurucu ayarlarından uzaklaşan CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün görünmüyor.”

Yazının tamamını okumak için SÖZCÜ