Tarkan'dan anne babalara Enes Kara çağrısı: Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun

Enes Kara'nın yaşamına son vermesi Tarkan'ın da gündemindeydi. Tarkan dikkat çeken bir çağrıda bulundu.

Tarkan'dan anne babalara Enes Kara çağrısı: Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun
Yayınlanma Tarihi : 11 Ocak 2022 19:11

Elazığ'da Tıp fakültesi öğrencisi Enes Kara gelecek kaygısı nedeniyle yaşamına son verdi. Bu durum çok sayıda ünlü isminde gündemindeydi.

Enes Kara'nın ölümünün ardından bir açıklamada ünlü sanatçı Tarkan'dan geldi. Tarkan dikkat çeken bir mesaj yayınladı ve ailelere seslendi.

Tarkan'ın sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım şu şekildeydi.

Tarkan'ın açıklaması ise şöyle oldu:

Enes Kara'nın intihara sürüklenip hayatına son vermesine ne kadar üzüldüğümü anlatamam.

Ne yazık ki Enes Kara'nın durumunda olup korku içinde, baskı altında yaşayan, yaşam sevincini ve umudunu kaybetmiş, çaresiz binlerce genç var ülkemizde.


Ey analar babalar! İş işten geçmeden çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine hassasiyetle, sevgiyle kulak verin, koşulsuzca yanlarında olun. Özgür iradelerine, istek ve seçimlerine saygı duyun. Önceliğimiz onların mutluluğu olmalıdır.

Yaşadıkları hayat onların hayatıdır. Çocuklarınız ne sizin malınızdır ne de size aittir. Onlar, biz anne babalar vesilesiyle dünyaya gelmiş özgür ruhlardır. Çocuklarınızın ışığını söndürmek yerine bırakın o ışıkla aydınlatsınlar yüreklerimizi.

Unutmayınız ki asli görevimiz çocuklarımızı korumak, kollamaktır. Bağnaz ve yobaz zihniyetlerin sömürülerine hizmet ettirmek değildir."

344091-1125x1422.jpg