TGRT haber ve Türkiye Gazetesi'nde ayrılık şoku! Sadık Şimşek görevden ayrıldı

İnternet medyasında öncü isimlerden biri olan Sadık Şimşek, TGRT haber ile Türkiye gazetesi internet sitesindeki Trend haberler müdürlüğü görevinden ayrıldı. Şimşek ile birlikte başka isimlerin de kurumdan ayrıldığı öğrenildi.

TGRT haber ve Türkiye Gazetesi'nde ayrılık şoku! Sadık Şimşek görevden ayrıldı
Yayınlanma Tarihi : 30 Eylül 2023 16:05

17 yıldır aralıksız olarak internet medyasında yer alan isimlerden biri olan Sadık Şimşek bu yılın başlarında TGRT haber ile Türkiye gazetesi internet sitesinde Trend haberler müdürü olarak göreve başlamıştı.

Sadık Şimşek'in 29 Eylül 2023 itibariyle TGRT haber ile Türkiye gazetesi internet sitesindeki görevlerinden ayrıldığı öğrenildi.

Sadık Şimşek'in ayrılığıyla ilgili detaylar da belli oldu.

TGRT Haber ve Türkiye gazetesinin internet sitesinde beklenmedik bir ayrılık yaşandı. Trend Haberler Müdürü Sadık Şimşek ve Trend haberler editörü Erdoğan Kan, kurumla yollarını ayırdı. 17 yıldır internet gazeteciliği konusunda uzman olan Sadık Şimşek'in veda etmesi, sektörde büyük yankı uyandırdı.

images.jpg

Sadık Şimşek, Gercekgundem.com'a yaptığı açıklamada, "Şimdiye dek birçok haber sitesinin kuruluşunda yer aldım. TGRT haber ve Türkiye Gazetesi internet siteleri görev yaptığım süre boyunca özellikle google keşfet üzerinde çok yüksek trafikler elde etti. Başarımız ortadaydı. Ancak iki tarafın anlaşması üzerine sözleşmemizi feshettik" ifadelerini kullandı.

Bu ayrılık, sektördeki diğer gazeteciler tarafından da yakından takip ediliyor. İnternet gazeteciliği, son yıllarda hızla gelişen bir sektör haline geldi. Özellikle pandemi döneminde, insanların evde daha fazla zaman geçirmesiyle birlikte internet sitelerine olan ilgi arttı. Bu nedenle, haber sitelerinin içerik kalitesi ve hızı da önem kazandı.

TGRT Haber ve Türkiye gazetesi, sektördeki diğer haber siteleriyle rekabet edebilmek için Sadık Şimşek gibi uzman isimleri bünyesinde barındırıyordu.

BAŞKA AYRILIKLAR OLACAK MI?

TGRT haber ile Türkiye gazetesi internet sitesinde başka ayrılıkların olup olmayacağı büyük merak konusu oldu.