Tüm Eskişehir çok üzüldü! Yılmaz Büyükerşen'in beklenmedik vedası...

Eskişehir denince akla Yılmaz Büyükerşen geliyordu. Eskişehir onunla gelişti ve büyüdü. Yılmaz Büyükerşen'den gelen haber Eskişehir'de yaşayan herkesi üzdü. Yılmaz Büyükerşen veda ediyor.

Tüm Eskişehir çok üzüldü! Yılmaz Büyükerşen'in beklenmedik vedası...
Yayınlanma Tarihi : 13 Ekim 2023 00:46

Eskişehir'in efsanevi belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen'in veda kararı aldığı öne sürüldü. oda tv tarafından aktarılan haberde; Yaklaşan yerel seçimlerle ilgili çarpıcı bir bilgi paylaşıldı.

MESAJ ÜSTÜNE MESAJ YAĞIYOR

Yayınlanan haberde Yılmaz Büyükerşen'in tekrar aday olmayacağı öne sürüldü. Bu gelişme sosyal medyada hızla yayıldı. Birçok kişi mesaj üstüne mesaj gönderiyor ve Yılmaz Büyükerşen'in göreve devam etmesini istiyor. Yılmaz Büyükerşen denince Eskişehir, Eskişehir denince Yılmaz Büyükerşen ilk akla geliyor diyen Eskişehirliler başkanına sahip çıkıyor.

odatv'de yayınlanan haberde; Yılmaz Büyükerşen'in veda kararıyla ilgili şu bilgilere yer verildi.

baskan.jpg

1999 yerel seçimlerinde DSP'den aday olan Prof. Büyükerşen, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. O gündem beri 5 dönem üstüste belediye başkanı olan Büyükerşen'in 2024'te gerçekleşecek yerel seçimlerde aday olmayacağı öğrenildi.

Görevi bırakmaya hazırlanan Büyükerşen'in yakın çevresine de "artık bu son dönemim" dediği öğrenildi.

AÇIKLAMA NE ZAMAN YAPACAK?

Yılmaz Büyükerşen'in oda tv'de yayınlanan haberle ilgili herhangi bir açıklama yapıp yapmayacağı çok merak ediliyor. 85 yaşındaki Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir'in simge isimlerinden biri olarak kabul ediliyor. Rakiplerine her seçimde fark atan Yılmaz Büyükerşen sevilen belediye başkanları arasında yer alıyor.