Ukrayna'daki Türkler Telegram Grubuyla Seslerini Duyurmaya Çalışıyor! Rasim Gökakın'dan Çağrı var

Rusya'nın Ukrayna'ya başlattığı savaş sonrası mağdur olan Türkler, Telegram grubu kurarak seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Rasim Gökakın tarafından kurulan grup hızla büyüyor.

Ukrayna'daki Türkler Telegram Grubuyla Seslerini Duyurmaya Çalışıyor! Rasim Gökakın'dan Çağrı var
Yayınlanma Tarihi : 01 Mart 2022 18:33

Ukrayna'daki Türk vatandaşları seslerini duyurmak için bir telegram grubu kurdu. Bu grupta güncel gelişmeler ve savaşın seyrine ilişkin bilgiler de aktarılıyor. Yüzlerce mağdurun sesini duyurabilmek için kurduğu bu grup şimdiden binlerce kişiye ulaştı bile.

Rusya tarafından başlatılan savaş Ukrayna'da binlerce kişiyi mağdur etti. On binlerce kişi evini kaybetti. İşini kaybedenler oldu. Okumak için Ukrayna'da bulunan binlerce Türk öğrenci de mağdur oldu.

Rusya'nın başlattığı saldırılar 400 binden fazla kişinin Ukrayna'yı terk etmek zorunda kaldı. Ukrayna'da hala tahliye edilmeyi bekleyen Türkler var.

Rasim Gökakın'da onlardan biriydi. Kendisi dün itibariyle Türkiye'ye geri dönüş yaptı. Ancak Ukrayna'daki Türkler'i unutmadı.

Birbirleriyle iletişim kurabilsinler diye bir Telegram grubu oluşturdu. Ukrayna'daki Türklerin sesi oldu. Yüzlerce kişi bu grupta son yaşanan durumları paylaşırken aynı zamanda yaşadıkları sıkıntılara yer veriyorlar.

Rasim Gökakın amacının zor durumda kalan insanların birbiriyle daha hızlı iletişim kurmalarını sağlamak olduğunu belirtiyor.

Gruba katılmak için t.me/ukraynaturkleri tıklayın

Öte yandan Rasim Öztekin bu mesajını bir video mesaj yayınlayarak da duyurdu... O videoyu Ulusal Post Genel Yayın Yönetmeni Sadık Şimşek'te kişisel youtube kanalından yayınladı..