Yılmaz Özdil'den Diyanet'i Kızdıracak Sert Mesaj

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil son paylaşımında isim vermeden Diyanet İşleri Başkanlığını hedef aldı. Yılmaz Özdil'in mesajı kısa sürede twitter üzerinde zirveye oturdu.

Yılmaz Özdil'den Diyanet'i Kızdıracak Sert Mesaj
Yayınlanma Tarihi : 30 Ekim 2021 16:03

Cumhuriyet Bayramının denk geldiği Cuma günü yine Diyanet hutbesinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e yer vermedi.

Bu durum muhalefet temsilcileri tarafından sert sözlerle eleştirildi.

29 Ekim Cumhuriyet bayramı Türkiye ve Yurt dışındaki temsilciliklerde coşkuyla kutlanırken Anıtkabir'de ise beklenmedik olaylar yaşandı.

FOX TV başta olmak üzere çok sayıda yayın kuruluşu Anıtkabir'e alınmadı. Bu duruma FOX TV Ana haber sunucusu Selçuk Tepeli'de ana haber bülteninde tepki gösterdi.

Sözcü yazarlarından Yılmaz Özdil'in gündeminde de yaşanan tartışmalar vardı. Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabı twitter üzerinden Diyanet'i hedef alan Yılmaz Özdil dikkat çeken bir ifade kullandı.

Yeniçağ'ın geçtiği habere göre 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın kutlandığı gün, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 81 ildeki camilerde okutulmak üzere hazırlanan Cuma hutbesinde Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk yine anılmadı.

DİYANET'İ KIZDIRACAK PAYLAŞIM

301020211542543014330.jpg

Sivri dilli çıkışlarıyla bilinen Sözcü yazarlarından Yılmaz Özdil ise sosyal medya hesabından “Atatürk’e rahmet okumak ve adını minnetle anmak için kararnameye gerek yok, vatan haini olmamak yeterli.” şeklinde bir paylaşım yaparak isim vermeden Diyanet'i hedef aldı. Yılmaz Özdil'in paylaşımı kısa sürede sosyal medyanın gündemine otururken İyi Parti ve Meral Akşener'e yakınlığıyla bilinen Yeniçağ gazetesi ise Yılmaz Özdil'in söz konusu mesajını okuyucularına manşetten duyurdu.

Öte yandan bu dikkat çeken paylaşım sonrası Yılmaz Özdil'e Diyanet'in nasıl bir yanıt vereceği ise oldukça merak konusu oldu