Bergüzar Korel ve Halit Ergenç Türkiye'yi terk ediyor

Bergüzar Korel ve Halit Ergenç Türkiye'den ayrılarak İngiltere'nin başkenti Londra'ya yerleşiyor..

Bergüzar Korel ve Halit Ergenç Türkiye'yi terk ediyor
Yayınlanma Tarihi : 26 Ocak 2022 19:54

Oynadıkları dizi ve filmlerle Türkiye'nin en sevdiği isimlerden olan Bergüzar Korel ve Halit Ergenç aldıkları kararla Türkiye'den ayrılıyorlar.

İkili sık sık Londra'dan paylaşım yapıyordu. İşin aslı ortaya çıktı. Meğer Bergüzar Korel ve Halit Ergenç çifti İngiltere'nin başkenti Londra'dan ev satın almış.

İki oyuncunun da Türkiye'den ayrılarak Londra'ya yerleşeceği öğrenildi.

SnobMagazin'in özel haberine göre; Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in sosyal medyada İngiltere'nin başkenti Londra'dan paylaştığı fotoğrafların sırrı da çok geçmeden ortaya çıktı. Ünlü çiftin, Londra'dan bir ev satın aldığı öğrenildi. İkilinin projeleri olmadığı dönemde üç çocuğuyla birlikte Londra'da yaşayacağı iddia edildi.

İSMAİL SAYMAZ'DAN DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM

Öte yandan Halk TV programcısı İsmail Saymaz sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in Türkiye'den ayrılacak olmasına tepki göstererek üzüntülerini paylaştı.

İsmail Saymaz paylaşımında ''Türkiye’den göç var. Gidenler 1980’ler ve 1990’lardaki gibi ‘siyasiler’ değil. Fakat siyasi baskıdan bunaldıkları ve ve gelecek görmedikleri için gidiyorlar. Haluk Levent, Bergüzar Korel ve Halit Ergenç bile ülkemizden ayrılıyorsa Türkiye kültürel bakımdan çöle dönüyor demektir'' ifadelerine yer verdi.

HALUK LEVENT TEPKİ GÖSTERDİ

İsmail Saymaz'ın bu paylaşımına Haluk Levent'te sessiz kalmayarak ilginç bir yanıt verdi. Haluk Levent söz konusu paylaşımında ''Ben Ahbap ekibinden @altunn_tarik Abimizin size mesajı var. “Sevgili İsmail. Ben bir müzik yolculuğu için ülkeden gitmek biraz kendimle kalmak istedim. Benim gidişim kısa olacak. Ülkemi terk edemem tabii ki. Otizmli çocukların annelerine sözüm var. O büyük hayal gerçekleşecek.” ifadelerine yer verdi.

İsmail Saymaz, Haluk Levent'in cevabının ardından ise şunları yazdı.

Onu çok seviyoruz. Ülkemiz Haluk Levent’in ve hepimizin huzur içinde ve özgürce yaşadığı bir yer olsun düşüncesiyle yazdım.