FOX TV'den Kanunsuz Topraklar Dizisi İçin Seyirciyi Üzen Karar

Uğur Güneş, Esra Bilgiç ve Necip Memili’nin başrollerinde yer aldığı Kanunsuz Topraklar dizisi için kötü haber geldi. Daha henüz 4 bölümdür ekranda olan dizide işler yolunda gitmiyor..

FOX TV'den Kanunsuz Topraklar Dizisi İçin Seyirciyi Üzen Karar
Yayınlanma Tarihi : 21 Ekim 2021 18:33

FOX TV'nin en iddialı ve en yüksek bütçeli dizilerinden biri olan Kanunsuz Topraklar dizisi 4 bölümdür yayında. Uğur Güneş ve Esra Bilgiç ikilisinin başarılı bir uyum sağladığı dizide Çukur dizisinden transfer edilen Necip Memili'de yer alıyor. Necip Memili Çukur dizisinde Cumali karakterine hayat veriyordu.

Şimdi bu muhteşem üçlünün başrollerinde yer aldığı diziye ilgi her geçen gün artıyor. Ancak dizinin reytinglerine bakıldığı zaman tehlikenin geçmediği görülüyor..

Televizyon gazetesi özel bir analiz yayınlayarak Kanunsuz Topraklar dizisindeki tehlikeyi gözler önüne serdi. Geçtiğimiz sezon Masumiyet dizisi de kanalın en yüksek bütçeli dizilerinden biriydi. Ancak dizi yeterli reytingler elde edememiş ve final yapmak zorunda kalmıştı.

Şimdilerde benzer bir durumun Kanunsuz Topraklar dizisi için yaşanma ihtimali gündeme geldi. Reyting raporlarına bakıldığında Kanal D ekranlarında yayınlanan Sadakatsiz dizisi ile Kuruluş Osman dizisinin gerisinde kaldığı ortaya çıktı.

KANALDAN İLK KARAR

Bu durum karşısında FOX TV beklenmedik bir karara imza attı. Henüz 4 bölümdür ekranda olan Kanunsuz Topraklar dizisindeki gidişatı tersine çevirmek için kanal dizinin tekrar bölümünü yayınlama kararı aldı..

Alınan karara göre bu akşam Kanunsuz Topraklar dizisinin dördüncü bölümü yeniden izleyiciyle buluşacak..

Dizinin reytinglerdeki bu düşüşü henüz beklenenin altında olması nedeniyle FOX TV'nin aldığı bu karar çok dikkat çekti..

Perşembe akşamları FOX TV yeni dizilerinin tekrarlarını genelde ekrana veriyor. Bugün yaptığı bir değişiklikle Evlilik Hakkında Her Şey dizisi yerine Kanunsuz Topraklar dizisinin tekrar bölümünü yayınlayacak. Önceki haftalar Evlilik Hakkında Her Şey dizisinin tekrar bölümleri yayınlanıyordu.

FOX TV'nin aldığı son karar kuşkusuz şunu gösteriyor. FOX TV Kanunsuz Topraklar dizisinin gidişatından dolayı pek memmun değil ve bu durumu düzeltmek içinde böyle bir adım attı..

GÜN DEĞİŞİKLİĞİ GÜNDEME GELEBİLİR Mİ?

Öte yandan medya kulislerinde bir iddia daha gündeme getirildi. Kanal Perşembe akşamı tekrar bölümünü yayınlayarak performans denemesi yapıyor olabilir. Eğer Perşembe akşamları Kanunsuz Topraklar dizisi iyi bir performans sergilerse dizinin yayın tarihinde bir değişikliğe gidilebilir.

SEYİRCİ ÇOK SEVDİ

Sosyal medyaya bakıldığında ise Kanunsuz Topraklar dizisinin seyirci tarafından çok sevildiği görülüyor. Olası bir final kararı kanalın çöküşüne yol açabilir.

HİKAYE

Kanunsuz Topraklar dizisinde Davut ve Gülfem'in aşkına yer veriliyor. Davut Kurtuluş savaşı kahramanı olan bir madencidir. Gülfem ise Davut'un çalıştığı maden sahibinin kızıdır. Bu iki karakterin imkasnız aşkına dizide yer veriliyor

FİNAL GELEBİLİR

Öte yandan FOX TV'nin bu hamleleri başarı sağlamazsa kanalın erken final kararı vermesi gündeme gelebilir..