İtalya'ya Yerleşen Ebrar Karakurt Yeni Lakabını ilk kez Açıkladı

Ebrar Karakurt ezber bozan bir çıkış yaparak özel açıklamalarda bulundu. Dw Türkçe sordu Ebrar Karakurt çekinmeden her şeyi anlattı..

İtalya'ya Yerleşen Ebrar Karakurt Yeni Lakabını ilk kez Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 07 Kasım 2021 21:10

Ebrar Karakurt tarafından yapılan özel bir açıklama son günlerin en popüler röportajı olma özelliğini taşıyor. Ebrar Karakurt ilk kez özel hayatı hakkında bu denli açık konuştu. Üstelik o açıklamalar sadece Türkiye medyasında değil Avrupa medyasında da haber konusu oldu.

Türkiye'nin gururu oldu Ebrar Karakurt. Her ne kadar onu sevmeyen ve özel hayatından ötürü hedef alanlar olsa da . Hızla yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Çocukluğundan beri Ebrar'ın bir hayali vardı. İtalya'da voleybol oynamak. Ebrar o hayaline kavuştu. Artık İtalya'da.. Olmak istediği yerde...

Dünyanın ve Türkiye voleybolunun yeni yıldızlarından olan 21 yaşındaki Ebrar Karakurt, İtalya’nın Igor Gorgonzola Novara takımına transferinin ardından ilk röportajını DW Türkçe'ye verdi.


Röportajında Ebrar Karakurt, bu yaz düzenlenen Tokyo 2020 Olimpiyatları ve 2021 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda sergilediği performansların ardından hedeflerinden ve projelerindenden de bahsetti.

DW Türkçe'ye açıklamalarda Ebrar Karakurt, İtalya'daki takım arkadaşlarının kendisine 'Kara' diye seslendiğini açıkladı. Özel röporjda Genç voleybolcu Ebrar Karakurt, "Takım arkadaşlarım bana lakap bulmak istedi. Ebrar onlara uzun geldi. Bana Türkiye'de 'Wolfy' (Kurt gibi) dediklerini söyledim. Hoşlarına gitti ama bana Karakurt'tan 'Kara' deme kararı aldılar. Kara da sanırım İtalyanca'da 'canım' anlamına geliyormuş." açıklamasında bulundu.

Yani Ebrar'ın artık lakabı Kara )

EBRAR KARAKURT HAKKINDA

Balıkesir'de dünyaya gelen Ebrar Karakurt, 17 Ocak 2000 doğumludur. 2021 itibariyle Henüz 21 yaşında olan Ebrar Karakurt Türk voleybolcudur. Ve Pasör çaprazı olarak oynayan Ebrar Karakurt'un boyu 1,96 metredir.

Öte yandan 2021 yılı itibarıyla da Türkiye kadın millî voleybol takımı ve İtalya takımı Igor Gorgonzola Novara'nın oyuncularındandır.

Şimdilerde İtalya'da yaşayan Ebrar Karakurt ilk röportajını DW TÜRKÇE'ye vererek hakkında tüm merak edilenlere yanıt verdi.. İşte o röportajın tamamı