TRT1'in en iddialı dizisiydi. Teşkilat dizisinden kötü haber

TRT1 ekranında yayınlanan Teşkilat dizisi büyük bir çöküş yaşıyor. Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisi reyting konusunda zirveye otururken TRT dizisi Teşkilat'ta beklenmedik gelişmeler yaşandı..

TRT1'in en iddialı dizisiydi. Teşkilat dizisinden kötü haber
Yayınlanma Tarihi : 26 Ekim 2021 19:24

Geçtiğimiz sezonda ekrana gelmeye başlayan Teşkilat dizisi bir anda reytingleri alt üst etmiş ve Pazar akşamları yayınlanan ne kadar dizi varsa final yapmasına neden olmuştu.

Teşkilat dizisinin bu yükselişi televizyon dünyasını alt üst ederken zirveye oturan Teşkilat dizisi ise adeta reyting konusunda birinciliği kimseye bırakmayan yapımlardan biriydi.

Başarılı performansı sayesinde TRT'ye adeta reyting yağdıran Teşkilat dizisi aynı zamanda da MİT tarafından destekleniyor.

İddialı dizinin başrollerinde Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal, Mesut Akusta, Ezgi Şenler, Nihat Altınkaya, Tuncer Salman gibi önemli isimler de yer alıyor.

İlk sezonu 14 bölüm süren Teşkilat dizisi nedeniyle rakip diziler büyük sıkıntılar yaşadı.

FOX TV ekranlarında yayınlanan Kefaret dizisi Teşkilat dizisine bir süre direnebildi ve sonunda final yaptı.

Arıza dizisi ise erken final yapan başka bir diziydi.

Menajerimi Ara Star TV ekranlarında yayınlanan en iddialı dizilerden biriydi ve Teşkilat'ın ekrana gelmesiyle birlikte final yaparak kaldırılan başka bir dizi olsu.

Sonrasında ise ekrana gelen Uzak Şehrin Masalı ve İkimizin Sırrı dizileri de final yapanlar arasına katıldı.

Show TV ekranlarında yayınlanan İçimizden Biri adlı dizide henüz yeni bir dizi olmasına rağmen final yaparak ekrana veda etti.

Teşkilat dizisi işte böylesine güçlü bir dizi olarak dikkat çekiyor. Ancak Televizyon gazetesinin derlemesine göre Teşkilat dizisi için işler artık o kadar kolay olmayacak. Karşısında artık Yargı gibi iddialı bir dizi var.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Yargı dizisi başarılı senaryosu ve iddialı kadrosuyla Teşkilat'ı geride bırakmayı başardı.

Yargı dizisi yayınlanan 6.bölümüyle AB ve ABC1 kategorilerinde rakibine fark atarak ilk sıraya yerleşti. 20.bölümüyle ekrana gelen Teşkilat reyting sıralamasında iyi işler çıkardı ancak Yargı'nın gerisinde kalmaya engel olamadı..

Önümüzdeki haftalardaki yeni bölümlerde Pazar rakebeti kuşkusuz daha da alevlenecek. Artık Pazar akşamlarına hangi kanal hangi projeyi koyarsa koysun Yargı ve Teşkilat dizilerinin güçlü rekabetiyle karşı karşıya kalacak.

İddialı kadrosu ve hikayesi olan bir dizi ancak bu iki diziyle baş edebilir.

Çok sayıda dizi yorumcusu TRT1 ve Kanal D'nin bu reyting savaşında başka bir kanal ve diziye asla geçit vermeyeceğini belirtiyor.

Teşkilat ve Yargı dizisinin reyting kapışması bakalım daha ne kadar sürecek. Ancak bilinen bir şey var ki bugüne dek zirvede yer alan Teşkilat dizisi artık birinciliğini çoktan kaptırmış durumda.

Senaristler bakalım bu duruma nasıl bir çözüm bulacak. İlerleyen bölümlerde göreceğiz