Ülkeyi terk edecek misin diye sorulan Gülse Birsel'den flaş cevap!

Son dönemde çok sayıda ünlü isim Türkiye'yi terk ederken Gülse Birsel'e de bu durum soruldu. Cevabı oldukça netti: Burası benim ülkem nereye gideyim

Ülkeyi terk edecek misin diye sorulan Gülse Birsel'den flaş cevap!
Yayınlanma Tarihi : 07 Şubat 2022 21:54

Son dönemde çok sayıda ünlü isim Türkiye'den ayrılarak başka ülkelere yerleşiyor. Gerekçe olarak ise siyasi durum veya ekonomi gösteriliyor. Kimisi ise çocuklarıma daha iyi bir hayat sunabilmek için Avrupa'ya yerleştim açıklamasında bulunuyor.

Dizileriyle Türk televizyonlarının aranan isimlerinden biri olan Gülse Birsel şimdilerde yeni dizisini yazmakla uğraşırken bir dergiye röportaj verdi. Gülse Birsel söz konusu röportajda ülkeden ayrılıp ayrılmayacağına yönelik bir soruya da cevap verdi.

Gülse Birsel'in açıklamaları ise oldukça netti. Türkiye'de yaşamaya devam edeceğini belirten Gülse Birsel söz konusu röportajda başka bir ülkede yaşamayacağının da altını çizdi.

ODA TV'nin derlediği habere göre; Gürsel Birsel, Masa Dergisi'nin Şubat sayısına konuk oldu ve yeni dizisi öncesi Gamze İyem'in sorularını yanıtladı.

Röportajda "Yazarken size en çok neler ilham veriyor?" sorusuna "yetiştirme mecburiyeti" yanıtını veren Gülse Birsel, ülkeyi terk eden kişilerle ilgili soruyu da cevapladı.

Gamze İyem'in "Ekonomik ve siyasi sebeplerle ülkemizi terk eden ve terk etmek isteyen insanların sayısının hızla arttığını biliyoruz. Memleketi Ben Kurtaracağım isimli kitabınıza dayanarak sormak istiyorum:

Kalmak ve çabalamak konusunda bugün de yedi yıl önceki gibi mi düşünüyorsunuz?" sorusuna, Gülse Birsel "Birkaç yıldır daha az iyimserim, itiraf edeyim.

Ülkede olanların son zamanlarda neşemizi, ruh halimizi, sağlığımızı bile olumsuz etkilediğini somut olarak hissediyorum. Ama hala hayatımın herhangi bir döneminde geçici olarak ve iş sebepli zamanlar dışında başka bir ülkede yaşamak istemem. Yapamam da . İmkan olarak değil, duygusal olarak yapamam" cevabını verdi.