5 dakikada saç kepeklenmesine son veriyor

Maden suyunun saç kepeklenmesini ortadan kaldırdığı ortaya çıktı. Saç kepeklenmesi ciddi bir deri problemidir. Şampuan ve saç kremi gibi ürünlerden daha etkili bir formül var.

5 dakikada saç kepeklenmesine son veriyor
Yayınlanma Tarihi : 07 Ocak 2022 21:05

Özellikle genç yaştakiler saç kepeklenmesinden rahatsız oluyor. Saç kepeklenmesi kuşkusuz ciddi bir deri problemi.

Şampuan ve kremlerle saç kepeklenmesini belirli bir süre kontrol altına alabilmek mümkün. Ancak saç uzadıkça tekrar kepeklenme artıyor.

Saç kepeklenmesine karşı bugüne dek pek gündeme gelmemiş bir formül var. Akşam gazetesi tarafından yayınlanan haberde saç kepeklenmesini ortadan kaldıran formül verildi.

Özellikle maden suyunun saç kepeklenmesine iyi geldiği belirtiliyor.

Maden suyu saç derisindeki nem dengesini koruyor. Bu nedenle de kepeklenme ihtimalini ortadan kaldırıyor.

PEKİ UYGULAMA NASIL YAPILACAK?

Duşa girdiğinizde yapmanız daha etkili olacaktır. Saçınızı önce güzelce yıkayın şampuanla. Ardından maden suyu ile saç diplerine masaj yapın. 5 dakika kadar bekletip ardından saçınızı durulayın. Bu yöntemle saç dibiniz rahatlayacak ve zamanla kepeklenme ortadan kalkmış olacak.

Ayrıca bazı uzmanlara göre maden suyunun saç uzatan etkisi olduğu da belirtiliyor..

KEPEKLENMEYE KARŞI İYİ GELEN AŞAĞIDAKİ ÖNERİLERE DE KULAK VERİN

Karbonat mucizesinden de yararlanabilirsiniz. Bir avuç karbonatı saçlarınıza sürün ve ardından ovarak güzelce yıkayın. Islak saça uygulamanız daha iyi etki sağlayacaktır. Şampuan kullanırken de ikisini karıştırıp uygulayabilirsiniz.

BU UYARILARI ATLAMAYIN

Saç kepeklenmesini önlemek için saçınızı düzenli olarak yıkayın. Saç spreyi gibi ürünler kullanmayın. Stresten uzak durun. Saçlarınızı her gün tarayın. Çinko ve B vitamini destekli beslenmeye dikkat edin.