Bağırsakları Makine Gibi Çalıştırıp Toksin Atan Turşu Tarifi! Asla da Erimiyor

Pancar Turşusu lezzetli olduğu kadar çokta faydalı bir turşudur. Özellikle bağırsakları hızlı çalıştırmasıyla bilinir. İşte erimeyen Pancar Turşusu tarifi...

Bağırsakları Makine Gibi Çalıştırıp Toksin Atan Turşu Tarifi! Asla da Erimiyor
Yayınlanma Tarihi : 16 Kasım 2021 19:55

Pancar, faydası saymakla bitmeyen harika bir sebzedir. Özellikle turşusu ile öne çıkan pancardan, saplarını da kullanarak harika bir salata yapabilirsiniz. Ancak turşusu bu kadar meşhurken bizde sizler için harika pancar turşusu tarifini derledik. Üstelik asla erimiyor ve parçalanmıyor.

Pancar, bağırsak hareketlerini düzeltmekten kemik sağlığına, kilo vermekten kronik hastalıklara kadar birçok probleme çaredir. Ancak en kolay ve lezzetli tüketim şekli turşusudur. Her ne kadar turşu yapımı kolay gibi gözükse de dağılmayan ve erimeyen pancar turşusu yapmak pek kolay değildir. Ama bu tarif ile bu mümkün. Umarım deneyince sizler de beğenirsiniz...

Malzemeler

  • 3 kilo kırmızı pancar
  • 10-12 diş sarımsak
  • 200ml sirke
  • 1/2 yemek kaşığı toz şeker
  • 1 yemek kaşığı kaya tuzu/sofra tuzu

Yapılışı

İlk olarak pancarın saplarını ve yapraklarını ayırın. Ardından kök kısımlarını iyice temizleyip bol su ile yıkadıktan sonra turşu kavanozunuzun alacağı kadar içme suyunun içinde haşlayın.

Patlıcanlar iyice haşlandıktan sonra kevgir yardımı ile sudan alın ve kabuklarını soyun. Ardından istediğiniz ölçüde dilimlere ayırın. Steril kavanoza patlıcanları yerleştirin. Üzerine bir miktar toz ile havadan dövdüğünüz sarımsakları ilave edin. Haşlama suyunun içerisine sirke, tuz ve şekeri ilave edin. Tuz eriyene dek karıştırın. Tuz eridikten sonra kavanoza boşaltın. Kapağını iyice kapattıktan sonra oda sıcaklığında güneş görmeyen bir yerde 2 gün bekletin. Süre sonunda tüketebilirsiniz.

Kaynak: Hürriyet - Sol Meydan

İlgili Haberler