Canan Karatay Çaya Şeker Atanları Uyardı.. Şeker yerine tereyağı ekleyin çünkü..

Çay tiryakilerine Canan Karatay uyarılarda bulundu... Şeker yerine tereyağı eklenmesi gerekiyor diyerek nedenini açıkladı.

Canan Karatay Çaya Şeker Atanları Uyardı.. Şeker yerine tereyağı ekleyin çünkü..
Yayınlanma Tarihi : 07 Aralık 2021 01:59

Canan Karatay çay tiryakilerini üzecek bir açıklama yaptı. Bir çok kişi çay içerken şeker atıyor içine. Ancak Karatay bunun doğru olmadığını belirtiyor.

Sözcü'nün de geçtiği habere göre Canan Karatay çay içerken şeker yerine içine tereyağı eklenmesi gerektiğini belirtti.

Peki neden tereyağı eklenmeli?

Konuyla ilgili açıklamasında Canan Karatay 'Tereyağı koyun' diyorum. Tereyağı, İngiltere gibi batı ülkelerinde krema olarak çayın içine koyulur" ifadelerine yer verdi..

ZAHİDE YETİŞ'İ BİLE ŞAŞIRTMIŞTI

Öte yandan Canan Karatay 2016 yılında da katıldığı bir programda program sunucusu Zahide Yetiş'i şaşırtmıştı. Show TV'ye konuk olan Canan Karatay burada şekerin vücudumuza vermiş olduğu zararlardan bahsetmişti. Karatay şeker yerine tereyağının çaya eklenmesi durumunda çayın daha lezzetli olacağını öne sürmüştü.

Canan Karatay'a göre eskiden özellikle Orta Asya'da ve Moğalistan'da şeker bulunmuyordu. Bu dönemde insanlar şeker yerine çayı tereyağıyla içiyorlardı..

SİZİ ŞEKER ŞİŞMANLATIR.

Canan Karatay tartışmaların uzaması üzerine yeni bir açıklama yaparak '' Ben illa tereyağlı çay için demedim. Şeker yerine tereyağı daha faydalı. Çayı ve kahveyi şekersiz için. Bizi şişmanlatan da hastalandıran da şekerdir” ifadelerine yer verdi..

CANAN KARATAY'IN ŞEKER YERİNE TEREYAĞI AÇIKLAMASIYLA İLGİLİ O VİDEOYU AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ