Canan Karatay Herkes Yemeli dedi Ancak Kötü Haberi De Verdi

Canan Karatay'ın mutlaka yenilmeli dediği besin belli oldu. Genelde bol bol yiyin sözüyle bilinen Canan Karatay bu kez bu gıda için bolca yiyin diyemeyeceğim diyerek sitem etti.

Canan Karatay Herkes Yemeli dedi Ancak Kötü Haberi De Verdi
Yayınlanma Tarihi : 18 Ekim 2021 23:43

Canan Karatay zaman zaman bol bol yiyin açıklamarıyla gündem olur. Bugüne kadar açıkladığı besinler arasında zeytin ve zeytinyağı gibi yiyecekler yer alıyor. Hatta zaman zaman kelle paça ve lahana konusunda da açıklamaları bulunur Canan Karatay'ın.

Ekmek yerine ceviz yenmesi gerektiğini de önermiştir...

Ancak son önerisi gerçekten dikkate değer. Asgari ücretle geçinmek zorunda kalan bir ailenin neredeyse alması imkansız olan bir yiyecek. Canan Karatay'da fiyatının pahalı olduğunun farkında üstelik bu kez.

Posta'da yer alan habere göre Prof. Dr. Canan Karatay, Kayseri pastırmasının doğal olmak şartıyla en sağlıklı besin olduğunu açıkladı. Öte yandan İçine nitrat katılmamış pastırmanın her halinin sağlıklı olduğunu da belirten Canan Karatay, "Bol bol yiyin diyemem, çünkü çok pahalı" açıklamasında bulundu.

PASTIRMANIN FAYDALARI NELER?

Peki Canan Karatay'ın da önermiş olduğu pastırmanın diğer faydaları nelerdir?

Pastırma bağışıklık sistemini güçlendiren bir besindir. Pastırma aynı zamanda içerdiği çemen sayesinde bağışıklık sistemini güçlendiren bir yiyecektir. Vücudu hastalıklara karşı da koruyan pastırma aynı zamanda kötü kolesterolü düşürmektedir.

Kalp rahatsızlıklarına da iyi gelen pastırma böbrek ve tansiyon problemlerine karşı da tedavi edici etkiye sahip bir besindir.

Pastırma çiğ olarak da tüketilebilir. İster kahvaltılarınızda isterse yemeklerinize de ilave edip tüketebilirsiniz. Günümüzde tüketilen sucuklu yumurta yerine pastırmalı yumurta tüketmek en sağlıklısıdır. Sucukla pastırmayı karşılaştırmak bile büyük bir hatadır. Ancak fiyatının oldukça pahalı olması nedeniyle ne yazık ki pastırma tüketebilenlerin sayısı çok azdır.