Canan Karatay Uzak Durulmalı Diyerek Yasaklanmasını İstedi

Önerdiği besinlerle dikkat çeken Canan Karatay bu kez aileleri uyardı. Canan Karatay'ın 18 yaşına kadar satışı yasaklanmalı dediği içecek her gün Türk mutfağındaki yemeklerin yanında yer alıyor.

Canan Karatay Uzak Durulmalı Diyerek Yasaklanmasını İstedi
Yayınlanma Tarihi : 26 Mart 2022 13:55

Canan Karatay beslenme konusunda dikkat çeken uyarılar yapmaya devam ediyor. Bu kez her gün hayatımızda olan bazı içeceklerle ilgili uyardı

NTV yayınında Canan Karatay'ın gazlı içecekler konusundaki uyarısına yer verildi. Gazlı içeceklerin 18 yaşına kadar yasaklanması gerekir diyen Canan Karatay bu içecekleri alkolle bir tuttu.

Çocuklar içinden gazlı içeceklerin zararlı olduğunu belirten Canan Karatay alkol kadar zararlı olduğuna dikkat çekti.

Canan Karatay hazır ürünlerdeki ve gazlı içeceklerdeki şeker oranlarına ilişkin uyarılarını da tekrar ederken bu konuda Cumhurbaşkanı ve Sağlık Bakanına da seslendi.

Karatay'ın gazlı içeceklerle ilgili uyarısına çok sayıda beslenme uzmanının da destek verdiği görüldü. Karatay özellikle yetişkinlerin şeker isteğine karşı bir doktora gidip kontrolden geçmesi gerektiğini belirtti.

Öte yandan Canan Karatay NTV yayınında kaya tuzu kullanılması gerektiğine de dikkat çekerek yağ konusunda da çarpıcı bir bilgiyi paylaştı.

Karatay öncelikle kristal kaya tuzunu bir bardağa koyup eriterek içilebileceğini belirtti.

Gargara yapılabileceğini de öneren Karatay dünyadaki en sağlıklı tuzun kaya tuzu olduğuna da dikkat çekti.

Canan Karatay öte yandan son günlerdeki et ürünleri üzerindeki yağ oranlarına getirilen düzenlemelere de değindi. Karatay doğal hayvansal yağdan korkmayın çağrısında bulundu. Hayvansal yağın tüketilmesi lazım diyen Karatay bu yağların hastalıkları önlediğini belirtti.

Vücudun direncinin de bu yağlar sayesinde arttığını belirten Canan Karatay ancak doğal yağların tüketilmesi gerektiğine de vurgu yaptı. Doğal tereyağı ve doğal zeytinyağı öneren Karatay söz konusu programda ısrarla gazlı içeceklerin yasaklanması gerektiğine de ayrıca dikkat çekti.

Şimdi herkes Canan Karatay'ın gazlı içeceklerle ilgili söz konusu firmaların nasıl bir açıklama yapacağını merak ediyor.

Canan Karatay daha öncede bu tür içeceklerle ilgili uyarılarda bulunmuş ve büyük tartışma konusu olmuştu.