Canan Karatay Yemekten Sonra Çay İçenleri Uyardı!

Canan Karatay bu kez yemekten sonra çay içenleri uyardı. Önerdiği çok sayıda besinle dikkat çeken Canan Karatay bu kez çayın bedenimizde oluşturduğu tehlikeye dikkat çekti..

Canan Karatay Yemekten Sonra Çay İçenleri Uyardı!
Yayınlanma Tarihi : 26 Ekim 2021 22:20

Geçtiğimiz yıllarda Canan Karatay tarafından çay konusunda dikkat çeken bir açıklama yapılmıştı.

Canan Karatay Çay içerken şeker yerine tereyağı kullanmamızı önermişti. Şimdilerde ise Canan Karatay tarafından yapılan bir paylaşım dikkat çekiyor.

YEMEKTEN SONRA ÇAY İÇİLİR Mİ?

Bilindiği gibi Türk toplumunda genellikle yemek sonrayı ya çay ya kahve içilir. Ancak genellikle bir demlik çay demlenir ve yemek sonrası afiyetle içilir.

İster misafir gelsin ister gelmesin bu uzun yıllardır toplumumuzda böyledir.

Ancak Canan Karatay çayla ilgili korkutan gerçeği açıkladı... Eğer yemek sonrası çay demleyip afiyetle içtiğinizi düşünüyorsanız aslında tam bir zehir içiyorsunuz.

Canan Karatay'a göre yemek sonrası çay içmek çok zararlı.

Sabah'ın geçtiği habere göre Demir emilimini azalttığı gerekçesiyle yemekten sonra çay içilmemelidir diyor Canan Karatay..

MADEN SUYU İÇİLEBİLİR

Canan Karatay Yine toplumumuzda yaygın bir alışkanlık olan yemekten sonra maden suyu içmenin ise bir zararı olmadığını açıkladı.

HAZIR KAHVELERE DE DİKKAT

Öte yandan Canan Karatay uyarısının devamında hazır kahvelerden de uzak durulması gerektiğini belirtti. Hazır şuruplu, kremalı kahveler konusunda uyarılarda bulunan Canan Karatay en sağlıklı kahvenin Türk kahvesi olduğunu açıkladı.

KAHVEYE ONAY

Ayrıca Canan Karatay, "Yemekten sonra çay hazmı kolaylaştırır" algısının yanlış olduğunu belirterek "Mis gibi Türk Kahvesi varken Çay içme taraftarı değilim diye çıkıştı.

Yemek sonrası sade Türk kahvesi içilmesine onay veren Canan Karatay illa çay içilecekse de en az yemekten iki saat sonra içilmesi gerektiğinin altını çizdi..

İlgili Haberler