Canan Karatay Zeytinyağı Hakkındaki Gerçeği Açıkladı

Zeytin ve zeytinyağı tüketimi konusunda önerilerde bulunan Canan Karatay bugüne kadar kimsenin dile getirmediği zeytinyağı gerçeğini açık açık anlattı.

Canan Karatay Zeytinyağı Hakkındaki Gerçeği Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 31 Ekim 2021 22:36

İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı olan Prof.Dr. Canan Karatay, gittiği her ortamda zeytinyağının önemine dikkat çekiyor.

Ana sütü kadar değerli bir besindir diyor Zeytinyağı için.. Canan Karatay zeytinyağı hakkında bugüne kadar kimsenin pek bahsetmediği bir detaydan daha bahsetti.

Yeniakit'in geçtiği bir habere göre Canan Karatay zeytinyağının önemi faydalarından bahsederken doğal zeytinyağının kanser hücreleriyle savaştığını ifade etti.

ALTINDAN DAHA KIYMETLİ

Canan Karatay'ın zeytinyağı hakkındaki açıklamaları sadece bununla sınırlı değil. Karatay'a göre zeytin ve zeytinyağı altından daha kıymetli.

Zeytinin altın olduğunu zeytinyağının da kendisine göre altın suyu olduğundan söz eden Canan Karatay ayrıca zeytinyağının vücut hücrelerini dışarıdan gelen toksik maddelere karşı koruduğunu belirterek zeytinyağında yüksek miktarda antioksidanlar olduğunu belirtti.

DOĞAL OLANI TÜKETİN

Öte yandan Canan Karatay yaptığı her açıklamada zeytinyağını överken her zeytinyağının da faydalı olmadığını belirtiyor. Faydalı olan zeytinyağının doğal zeytinyağlarından olduğunun altını çiziyor.

SAHTE ZEYTİNYAĞLARINA DİKKAT

Peki sahte zeytinyağı nasıl anlaşılacak? Açıkçası bunda birden çok kriter bulunsa da yapılması gereken en doğru şey zeytinyağını satın alırken güvenilir markaları tercih etmek.

Su dolu bir bardağa zeytinyağı koyun. Eğer zeytinyağı yüzeye yani üzerine çıkıyorsa o zeytinyağı gerçektir. Zeytin yağının sahtesini anlamak için bir diğer yöntem ise tuz ruhu yöntemidir. Eğer tuz ruhu ile karıştığında rengi değişmiyorsa o zeytinyağı doğal bir zeytinyağıdır. Tadım testiyle anlamakta mümkündür eğer zeytinyağını içtiğinizde genzi yakıyorsa o zeytinyağı gerçektir.