Canan Karatay'a göre en sağlıklı fast-food! Herkes için önerdi

Canan Karatay bu kez ezber bozarak fast-food yiyecekler hakkında açıklamada bulunarak Lahmacun hakkında bilgi verdi..

Canan Karatay'a göre en sağlıklı fast-food! Herkes için önerdi
Yayınlanma Tarihi : 17 Kasım 2021 20:18

Canan Karatay bu kez ezberleri bozacak bir gerçeği açıkladı. Özellikle bu açıklamaları fast- fodd yiyecekleri çok sevenler çok sevecek.

Sözcü'nün de geçmiş olduğu habere göre: Canan Karatay, "Lahmacun en sağlıklı fast food. Çünkü içinde kıyma var, yağ var, sebze var, soğan var, karbonhidrat var" açıklamasında bulundu.

Yani Canan Karatay'dan Lahmacun için onay çıktı.. Lahmacun genelde Şanlıurfa yöresinde çokça tüketilse de Türkiye'nin dört bir yanında tüketilen bir yiyecek.

Sadece fırınlarda ve kebapçılarda değil lahmacunu evde de yapabilmek mümkün. Canan Karatay'ın da önermiş olduğu Lahmacun ayrıca besin değeri en yüksek besinler arasında yer alıyor.

Bu yüzden çocuklarınıza hazır hamburger gibi yiyecekleri yedirmek yerine rahatlıkla Milli yiyeceklerimizden olan lahmacunu yedirebilirsiniz.

Üstelik Lahmacunun yanına ayran veya kefir de içirirseniz çocuklarınız tam anlamıyla sağlık depolamasını da sağlamış olabilirsiniz.

Kültürümüzün bir parçası olan Lahmacun on yıllardır en sevilen yiyecekler arasında yer almaktadır. Bugün günümüzde Avrupa'da bile çok sayıda kebapçı Lahmacun kültürünü Türkiye dışına taşımış ve oldukça da ilgi görmüştür.

Lahmacunu yaparken kıymanın yeni çekilmiş olmasına dikkat edin ve hazır kıymalardan uzak durun.

İlgili Haberler