Canan Karatay'a göre mutlaka yenilmesi gereken 10 besin

Canan Karatay mutlaka tüketilmesi gereken yiyecekler hakkında bilgi verdi. Açıkladığı 10 besin Türk mutfağında da yer alıyor. İşte faydaları saymakla bitmeyen o gıdalar

Canan Karatay'a göre mutlaka yenilmesi gereken 10 besin
Yayınlanma Tarihi : 11 Kasım 2021 20:41

Canan Karatay'ın açıklamaları sağlıklı beslenme konusunda büyük önem taşıyor. Geçmişte söylediği bir çok şey yapılan araştırmalarla kanıtlanıyor. Beslenme uzmanları bugün hemen hemen Canan Karatay'ın söylediği açıklamalara benzer açıklamalar yapmaya başladılar bile.

Faydaları saymakla bitmeyen besinleri açıklayan Canan Karatay'ın en çok önerdiği yiyecekler ise araştırma konusu.

Peki Canan Karatay neyi öneriyor? Hangi besinleri tüketmemizi istiyor?

Memurlar.net adlı internet sitesi Canan Karatay'ın önermiş olduğu besinleri listelemiş. Bu listeye göre işte Canan Karatay'ın önerdiği besinler.

Canan Karatay'ın önerdiği besinler arasında ''doğal köy tereyağı, soğuk sıkım zeytinyağı, köy tavuğu, köy yumurtası, peynir, kelle paça, ayak paça, kemik suyu, kırmızı et'' gibi gıdalar yer alıyor.

Ayrıca Canan Karatay'ın kış aylarında tüketilmesini istediği bir besin daha var. Türkyiye'de de bolca yetişen lahana... Lahanın dünyanın en sağlıklı gıdası olduğunu açıklayan Canan Karatay mutlaka lahana ve lahana turşusunun tüketilmesini de öneriyor.

İlgili Haberler