Canan Karatay'dan Patlıcan, Domates ve Biberle ilgili çarpıcı uyarı!

Prof. Dr. Canan Karatay yine ezber bozuyor. Özellikle yaz mevsiminin en sevilen sebzelerinden olan Patlıcan, Domates ve Biber hakkındaki uyarısı çok konuşulacak

Canan Karatay'dan Patlıcan, Domates ve Biberle ilgili çarpıcı uyarı!
Yayınlanma Tarihi : 02 Kasım 2021 02:59

Canan Karatay sağlıklı beslenme konusundaki uyarılarıyla gündeme gelmeye devam her geçen gün devam ediyor. Yaptığı açıklamaların üzerinden yıllar geçmesine rağmen sosyal medya sayesinde güncelliğini koruyor.

Canan Karatay tarafından yapılan bir açıklama yine gündeme oturmayı başardı. Malumunuz artık yaz bitti ve havalar soğudu. Bu kapsamda da çok sayıda yaz sebzesi pahalılaştı.

Satın almak yaz sebzelerini biraz bütçe istiyor. Ancak zaten bu yaz sebzelerinin alınmaması gerekiyormuş. Özellikle Patlıcan ,Biber gibi sebzeler.

Sabah'ın da geçtiği bir habere göre Canan Karatay'ın bu konuyla ilgili önemli bir uyarısı dikkat çekiyor.

Yaz sebzeleri kurutulur kış aylarında tüketilir. Kış aylarında patlıcan, biber, domates yenilmez diye konuşan Canan Karatay açıklamasının devamında ise 12 ay patlıcan ve biber yemek doğru değildir uyarısında bulunuyor.

Neden kış mevsiminde bu sebzelerin tüketilmemesi gerektiğine de açıklık getiren Canan Karatay yaptığı açıklamada Çünkü insan vücudu mevsimlere göre programlanmıştır uyarısında bulunuyor.

Yaz aylarında tarla patlıcanı, domatesi ve biberi istediğimiz kadar yiyebiliriz diyerek uyarısını sürdüren Canan Karatay kış aylarında ise kış sebzeleri tüketilmesini öneriyor.

PEKİ KIŞ SEBZELERİ NELERDİR?

Kış sebzeleri arasında Lahana ile yer elması yer almaktadır. Turp ve pazı ise kış sebzeleri arasında sevilenlerdendir. Kereviz ve Ispanak ise yemeği yapılan en lezzetli sebzelerden olup bu iki sebzeye de ıspanak ve pırasa gibi iki muhteşem sebze eşlik etmektedir. Brokoli ve Brüksel lahanası da tercih edilesi kış sebzelerindendir. Pancar ile havuç ve karnabahar ise kış aylarında rahatlıkla tüketilebilecek sebzeler arasında yer alırlar.