Canan Karatay'ın Önerdiği Dünyanın En Sağlıklı 4 Yiyeceği

Canan Karatay önerilerine devam ediyor. Karatay'a göre dünyanın en sağlıklı gıdaları da belli oldu. İşte Karatay'ın kışın mutlaka yenmesini istediği 4 besin.

Canan Karatay'ın Önerdiği Dünyanın En Sağlıklı 4 Yiyeceği
Yayınlanma Tarihi : 16 Ekim 2021 18:52

Doğru beslenme denince akla gelen ilk isimlerden biri Canan Karaatay'dır. Zeytin konusunda da Canan Karatay büyük bir mücadele vermekte ve her fırsatta zeytin ile zeytinyağının mucizeleri hakkında bilgiler vermektedir. Bağışıklık sistemi açısından zeytinin önemi çok büyüktür.

Canan Karatay hazır kış yaklaşmışken vatandaşlara bazı yiyecekler önerdi.

Mynet'in geçtiği habere göre kışın mutlaka yenilmesi gereken 4 yiyecek belli oldu.

Canan Karatay'ın önerdiği yiyeceklerin liste başında turşu geliyor. Yazdan hazırlanan binbir çeşit turşular kış aylarında sofraları süslüyor. Evde kurulan turşuların çok daha sağlıklı olduğu belirtiliyor. Bu konu hakkında Canan Karatay'ın da bir uyarısı var. Canan Karatay, "Doğal olan tüketilmeli. Kışın mesela, hangi turşuyu seviyorsanız evde yapın. İçine yapay bir madde koymayın" uyarısında bulunuyor.

İkinci yiyecek ise Sakatat.

Canan Karatay bağışıklık sistemini güçlü kılmak adına kış aylarında Sakatat tüketilmesini öneriyor. Soğuk algınlığına karşı Karatay kemik suyu, paça çorbası gibi yiyecekleri tavsiye ediyor.

EV YOĞURDU

Yoğurt yaz kış Türk mutfağında yer alan besinlerin başında geliyor. Ancak yoğurdun evde yapılanı daha faydalı. Doğal probiyotik içeren ev yoğurdu bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak kış hastalıklarına karşı koruyucu kalkan oluyor.

SİRKE

Dünyanın en sağlıklı gıdaları sıralamasında 4.sırada ise Sirke yer alıyor. Canan Karatay evde yapılan doğal sirkelerin kış aylarında tüketilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Canan Karatay'a göre Kışın soğuk algınlığına karşı gelen ve bağışıklığı güçlendiren sirke de doğal olarak yapıldığında vücuda büyük katkılar sağlıyor.

D VİTAMİNİ UYARISI

Öte yandan hastalarının büyük bir bölümünde D vitamini eksikliğinin olduğunun altını çizen Canan Karatay bunun nedenlerini de sıralıyor. Buna göre Güneşten uzak durmak, hava kirliliği, hayvansal yağlardan, sakatatlardan uzak durmaktan dolayı vücutta D vitamini eksikliği oluşuyor.

Canan Karatay tarafından önerilen bu sağlıklı bilgileri sizlerde arkadaşlarınızla paylaşıp onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz! Sağlıklı bir kış geçirmek için unutmayın güçlü bir bağışıklık sistemi şarttır. Güçlü bağışıklık sisteminin tek anahtarı ise sağlıklı ve doğal besinlerden geçmektedir. Sağlıklı besinler ve gıdalar konusundaki uzman isimlerden biri olan Canan Karatay'a bu açıklamalarından ötürü teşekkür ederiz.