Canan Karatay'ın önerdiği dünyanın en sağlıklı meyve suyu

Canan Karatay mutlaka tüketmemiz gereken besinler hakkında bilgiler verirken zaman zaman da bazı yiyecekler konusunda uyarıyor. Canan Karatay'ın herkes için önerdiği meyve suyu ise dikkat çekiyor. Zeytinyağı en sağlıklı meyve suyudur diyerek uyardı..

Canan Karatay'ın önerdiği dünyanın en sağlıklı meyve suyu
Yayınlanma Tarihi : 08 Kasım 2021 15:53

Canan Karatay ezber bozan açıklamalarıyla gündemdeki yerini almayı sürdürüyor. Meyveye savaş açan Canan Karatay meyvelerden uzak durulması gerektiğini dile getirmişti.

Özellikle kilo problemi olanlara meyve yemeyi önermeyen Canan Karatay'a göre en sağlıklı meyve ise zeytin.

T24 tarafından geçilen haber oldukça ses getirecek türden. Haberde Canan Karatay'ın turp gibi olmak için turp yiyin önerisine de yer veriliyor.

Ancak haberdeki en ilginç bölüm Canan Karatay'ın meyve suyu hakkında yaptığı değerlendirme.

Karatay'ın iddiasına göre Dünya'nın en sağlıklı meyve suyu zeytinyağı. Genelde salatalarımız ve yemeklerimizde tükettiğimiz zeytinyağının aslında bir meyve suyu olduğunu belirten Canan Karatay bu iddiasını bir adım daha ileri taşıyarak Zeytinyağının anne sütü kadarda değerli olduğunu ifade ediyor.

Peki Zeytinyağı nasıl içilebilir?

Zeytinyağının faydalarından yararlanmak için yapılması gereken çok basit. Günlük olarak sadece belirli miktarda zeytinyağı içmek yeterli olacaktır.

Aç karnına bir kaşık içilen zeytinyağı yeterli olacaktır. Bu sayede bağışıklık sisteminiz ve sindirim sisteminiz çok daha güçlü olacaktır.

Zeytinyağı içmenin faydaları arasında karaciğeri temizlemesi de yer alır. Bununla birlikte zeytinyağı içmek Kötü Kolesterolü Düşürür ve kansere yakalanma ihtimalini de azaltır.

Hücre duvarını güçlendiren zeytinyağının kalp dostu olduğu da bilinmektedir. Ayrıca zeytinyağı içmek İltihabı Önler ve Azaltır. Organik zeytinyağı tüketmeyi tercih edin.