Evde Çıtır Çıtır Patates Kızartması Yapmanın Tek Püf Noktası! Her Gün Denenebilir

Evde çıtır patates kızartması yapmanın bazı püf noktaları var. Vereceğimiz tarifle sizlerde çıtır çıtır patates kızartması yapabileceksiniz.

Evde Çıtır Çıtır Patates Kızartması Yapmanın Tek Püf Noktası! Her Gün Denenebilir
Yayınlanma Tarihi : 02 Şubat 2022 20:24

Patates kızartması, dünyada en çok tüketilen fastfood gıdaları arasında birinci sırada yer alıyor. Hem doyurucu hem de birçok yemeğin yanına çok yakışan patates kızartmasını daha lezzetli ve daha çıtır hale getirecek bazı püf noktaları var.

Herkes daha çıtır ve daha lezzetli patates kızartması yemek ister. Hatta birçok kişi gittiği lokanta ve restoranlar arasında hangisinin patates kızartması daha iyi olduğunu bilir. Maliyeti oldukça düşük olan patates kızartmasını sizler de evde kolaylıkla daha çıtır ve daha lezzetli yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken vereceğimiz bu adımları uygulamak. İşte çıtır çıtır patates kızartmasının yöntemleri...

Çıtır Patates Kızartmasının Püf Noktaları

Sirke-Soğuk Su

Daha çıtır bir patates kızartması yemek istiyorsanız, patatesleri doğramaya başlamadan hemen önce buzlu su dolu bir kap içerisine bir kaç damla sirke damlatın. Ardından doğradığınız patatesleri hemen içerisine atın. Bu yöntem sayesinde patatesler nişastasını kaybetmeyecek ve içi yumuşacık dışı çıtır çıtır bir patates kızartması yiyeceksiniz.

Soda

Yine çıtır çıtır bir patates kızartması yemek için; dilimlediğiniz patatesleri, maden suyu ve bir miktar tuz eklediğiniz bir kap içerisinde 30 dakika bekletin.

Dondurucu

Dondurulmuş patateslerin daha çıtır olduğunu bilmeyen yoktur. Hazır dilimlenmiş patates satın almak istemeyenler de dilimledikleri patatesleri kızartma işleminde bir kaç gün önce buzdolabının dondurucu bölümünde saklayabilir. Buzdolabından çıkartır çıkartmaz kızartırsanız arzuladığınız çıtır çıtır patates kızartmasını tüketebilirsiniz.