Makarna Suyunu Dökmeyin! Saçınıza Sürünce Bakın Neler Oluyor!

Makarna suyunu genelde dökeriz. Oysa dökmemek gerekiyor. Bakın marka suyuyla neler yapılabilir. İşte makarna suyunun üç farklı kullanım alanı...

Makarna Suyunu Dökmeyin! Saçınıza Sürünce Bakın Neler Oluyor!
Yayınlanma Tarihi : 11 Şubat 2022 19:28

Makarna, sadece İtalya'da dünyanın her noktasında sevilen bir yemektir. Hazırlaması basit olduğu kadar ekleyeceğiniz çeşitli soslar ile her damak zevkine uygun bir lezzet elde edebileceğiniz makarnanın haşlama suyu da en az makarna kadar faydalıdır. Makarna suyu ile yapabileceğiniz sınırlı değil. Ancak şimdi sizlere makarna suyu ile yapabileceğiniz 3 şeyi açıklayacağız.

Makarna Suyu ile Ne Yapılır?

Saç Bakımı İçin Makarna Suyu

Makarna suyunu saç bakım rutininize ekleyebilirsiniz. Makarna suyu, daha yumuşak bir saça sahip olmak isteyenlerin sık sık kullandığı doğal yumuşatıcıdır.

Makarna suyunu, banyo yapmadan 1 saat önce saç diplerinden uçlarına kadar uygulayın. Süre sonunda normal banyo rutininizi uygulayın. Hafta bir kez bu yöntem sayesinde yumuşacık ve parlayan saçlara sahip olabilirsiniz.

photo-1585164422792-a2abebec33bf.jpg

Bakliyat Islatmak İçin Makarna Suyu

Makarna suyunu nohut ve fasulye gibi bakliyatları ıslatmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca makarna haşlama suyu tuzlu olduğu için yemeğinize de tuz eklemenize gerek kalmayacaktır.

Sos Yapımı İçin Makarna Suyu

Makarna haşlarken veya haşladıktan suyunu saklayarak sos yapımında kullanabilirsiniz. Makarnanın nişastalı suyu bağlayıcı özelliği olacağı için hem daha lezzetli hem de ipek kıvamında soslar hazırlayabilirsiniz. Ayrıca makarna suyunu çorba yaparken de kullanabilirsiniz. Böylelikle yağdan ve tuzdan tasarruf sağlayabilirsiniz.