Sınır Tanımadan Herkes Bolca Yiyebilir! Canan Karatay'ın önerdiği 2 besin..

Yaptığı önerilerle dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Canan Karatay mutlaka tüketilmesi gereken 2 besini açıkladı..

Sınır Tanımadan Herkes Bolca Yiyebilir! Canan Karatay'ın önerdiği 2 besin..
Yayınlanma Tarihi : 27 Ekim 2021 10:17

Medyanın gündemi şu günlerde bir hayli fazla. Ancak yoğun gündem içerisinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran bir isim daha var.

O isim Canan Karatay'dan başkası değil..

Canan Karatay tarafından yapılan bir açıklama oldukça ses getirdi. Karatay'ın önerdiği 2 besin neredeyse tüm basında haber konusu oldu. İlk olarak Haber7 ardından da Ulusal Post'un derleyerek geçtiği haber bir anda tüm basın tarafından yayınlandı.

Aslında Karatay o açıklamayı yıllar önce yapmıştı. Canan Karatay genelde yenilmemesi gereken yiyecekleri açıkladığı zaman olay oluyordu. Bu kez önerdiği 2 besinle olay oldu.

Herkesin bildiği 2 besin peki neydi?

Canan Karatay'ın önerisine göre bolca yiyebileceğimiz iki besin var. Biri zeytin diğeri ise ceviz. Zeytini her fırsatta öneren Canan Karatay bu kez de cevizi öneriyor. Canan Hocaya göre ekmek yerine ceviz rahatlıkla tüketillebilir.

Prof. Dr. Canan Karatay, gün içerisinde tüketilen ceviz ve zeytinin vücudun günlük ihtiyacı olan vitaminleri yeteri kadar karşıladığını belirterek bu yüzden herkese ceviz ve zeytini mutlaka öneriyor..

Cevizin faydaları nelerdir?

Lezzetli kuruyemişlerden biri olan Ceviz, vücuda bakır, kalsiyum, demir, selenyum, çinko gibi mineraller sağlamaktadır. Bağışıklık sistemini güçlendiren ceviz aynı zamanda beyin sağlığı içinde oldukça faydalıdır. Son derece doyurucu bir besin olması nedeniyle de ekmek yerine rahatlıkla tüketilebilir..

Cevizin faydalı bir besin olduğu çok sayıda araştırmayla kanıtlamış durumdadır.

Özellikle kilo kontrolü yapmak isteyenlere mutlaka alıştırmalık olarak ceviz önerilmektedir.

Ancak cevizin fiyatının günümüzde oldukça pahalı olması tüketimi konusunda onu imkansız hale getirebilmektedir.

Bu yüzden bolca tüketmek pek mümkün görünmüyor..

İlgili Haberler