Tarhana Çorbasıyla İlgili Uzmanlar Uyardı

Tarhana çorbası Türk mutfağının en sevilen çorbalarından. Ancak uzmanlara göre hastalara ve çocuklara verilmemesi gerekiyormuş. Nedeni ise besin değeri düşük olması.. Yerine ise kelle paça çorbası ve tavuk suyu çorbası öneriliyor

Tarhana Çorbasıyla İlgili Uzmanlar Uyardı
Yayınlanma Tarihi : 03 Kasım 2021 14:21

Kış aylarında en çok tüketilen çorbalardan biri olan Tarhana Çorbasıyla ilgili şaşırtan bir uyarı yapıldı.

Normal zamanlarda tüketilen Tarhana Çorbasının bir sakıncası olmadığını belirten beslenme uzmanları hasta olununca Tarhana çorbası içilmemesini öneriyor.

Tarhana Çorbası yerine ise kelle paça veya tavuk suyuna çorba öneriliyor. Peki neden hasta olduğumuz zaman Tarhana çorbası içilmemeli?

Yeni Akit'in de geçmiş olduğu bir haberde Uzman Diyetisyen Işın Sayın'ın Tarhana çorbasıyla ilgili görüşlerine yer verildi.

Tarhana çorbası İçerdiği domates, yoğurt, biber sebebiyle besleyici olduğu bilinen çorbalardan biriydi. Ancak Diyetisyen Işın Sayın'ın aktardığına göre içerisinde yüksek miktarda un barındıran Tarhana çorbasıyla ilgili bu bildiklerimiz tümüyle yanlış..

TAVUK SUYU ÇORBA MUCİZESİ

Öte yandan Çok sayıda beslenme uzmanı da özellikle kış hastalıklarından olan grip ve soğuk algınlığı ile öksürük problemine karşı Tavuk suyuna çorbayı öneriyor.

Bağışıklık sisteminin düşük olduğu zamanlarda da en etkili çorbalardan biri olarak yine tavuk suyuna çorba karşımıza çıkıyor.

Hasta çorbası olarak bilinen Tavuk suyuna çorba şifa olarak kabul ediliyor. Bir diğer faydalı çorbalardan olan Kelle Paça çorbası ise yine Tavuk suyuna çorbanın sağladığı etkiler kadar faydalı bir çorba...

Ancak yapılışı en kolay çorba olması nedeniyle tavuk suyuna çorba tercih edilebilir.

İlgili Haberler