Tost Makinesi Olmadan Da tost yapılır. İşte Tavada lezzetli tost tarifi

Canınız tost çekti ancak evde tost makinesi yok mu? Üzülmeyin tavada da kolaylıkla tost yapabilirsiniz! İşte kahvaltı için yapabileceğiniz en lezzetli tost tarifi

Tost Makinesi Olmadan Da tost yapılır. İşte Tavada lezzetli tost tarifi
Yayınlanma Tarihi : 12 Kasım 2021 15:22

Öğrenci olanların büyük bir bölümü kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Çoğumuzun öğrenci olduğu zamanlarda evinde gerekli eşyalar kuşkusuz tam anlamıyla olmamıştır.

Tost makinesi çoğu öğrencinin evinde bulunan başlıca demirbaşlar arasında yer alır. Ancak kimi zaman olmayabilir veya bozulabilir de. Tost ise yapılması en kolay bir kahvaltılık olduğu için tercih edilir. Eğer tost makineniz yok veya bozulduysa hiç üzülmeyin. Tost makinesinden daha lezzetli pişecek bir tost tarifi vereceğiz. Tavada yapacağınız bu tost tarifine bayılacaksınız.

Tavada tost için Gerekli malzemelerimiz

4 Dilim kadar dilimli ekmek.. Hazır ekmekleri kullanırsanız daha iyi olur.

4 dilim dana sucuk

isteğe göre de 1 minik sosis

75 gram kadar rendelenmiş kaşar peyniri

yarım kaşık tereyağı yoksa normal yağ

Ve isteğinize göre pul biber gibi baharat...

TAVADA TOST YAPILIŞININ TARİFİ

İlk olarak ekmekleri tavaya ekleyin. Ekmekler yeterince ısınınca ekmekleri sonrasında ters çevirin. Isınmış olan tarafına önce kaşarı ardından istediğiniz malzemeyi ekleyin. Pul biberi bu aşamada serpiştirin. Diğer tarafını kaparak birazcık yağ sürün kaşıkla. Altı kısık olarak tavada pişerken iyice bastırın üzerine..

Kaşıkla bu işlemi yapabilirsiniz..

Ekmekler yeterince ısınınca tekrar ters çevirin. Diğer tarafına da biraz yağ sürüp az daha pişmesini bekleyin. Kaşarlar yeterince eriyince artık tostlarınız hazır hale gelmiştir. İsteğinize göre iç malzemesini eklerken ister sucuk ister sosis isterseniz kaşar peynirinizi ekleyebilirsiniz :) 5 Dakika gibi sürede hazırlanan tavada tost gerçekten de makinedekilerden çok daha lezzetli olmaktadır. Deneyeceklere şimdiden afiyet olsun

İlgili Haberler