Yağlı Ciltlere Özel Matlaştırıcı Makyaj Malzemeleri

Yağlı ciltlere sahip kişiler genellikle makyaj yaparken zorlanırlar, bunun nedeni ise ciltteki fazla sebumun makyaj malzemelerinin tutunmasına engel olmasıdır.

Yağlı Ciltlere Özel Matlaştırıcı Makyaj Malzemeleri
Yayınlanma Tarihi : 30 Ekim 2021 00:58

Eğer T bölgeniz yağlı ise fondöten cildinize oturmayacaktır aynı şekilde göz kapaklarınız yağlı ise farlarınız ve kapatıcınız göz kapağınıza dolacaktır. Bu tarz sorunlardan kurtulmak yağlı ciltler için matlaştırıcı makyaj malzemeleri ile mümkündür. Yazımızdaki ürünleri kullanarak siz de mükemmel makyaj görünümünü yakalayabilirsiniz.

Transparan Pudra

Yağlı T bölgesinin kurtarıcısı olan transparan pudra ciltteki fazla yağı alır ve daha mat bir cilt elde etmenize neden olur. Eğer transparan pudranız yok ise kendi ten renginize uygun normal bir pudra kullanabilirsiniz. Göz kapağınız da yağlı ise kapatıcınızı uyguladıktan sonra göz çevrenize pudra geçebilirsiniz bu sayede göz makyajınız daha kalıcı olur.

Matlaştırıcı Makyaj Bazı

Makyaj bazı makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlar, bunun yanında yağlı ciltler için olan makyaj bazını tercih etmeniz sizi daha mat bir cilde kavuşturur. Baz tarafından matlaştırılmış cilde uygulayacağınız fondöten hem daha kalıcı hem de cildinize daha iyi uyum sağlamış olacaktır. Makyaj bazının bir diğer özelliği ise gözenek görünümünü azaltmasıdır. Gözenekleriniz geniş ise makyaj bazı ile cildinizi makyaja hazırlayın ve fondötenin daha güzel durmasını sağlayın.

Yağlı Ciltler İçin Mat Fondöten

Cildinizin yağlı olmasından dolayı hiçbir fondötenden memnun kalmıyorsanız bir de mat fondöteni deneyin. Mat fondöten içerisinde pudra bulundurur. Fondöteni uyguladıktan sonra hızlıca sabitlenir ve pudra haline dönüşür. Bu sayede cildinizdeki olası yağlanmaların önüne geçilmiş olur.

Pudra Ürünleri Tercih Etmek

Pudra yapıda olan ürünleri tercih etmek yağlı ciltler için hayat kurtarıcı diyebiliriz. Örneğin allık olarak krem allık, kontür olarak krem kontür kullanmak yerine toz ürünleri kullanmak cildinizdeki pudra miktarını artırır ve yağlı görünümü azaltır. Göz makyajınızı da toz ürünler ile yapmak göz kapağınızın yağlanmasını azaltır ve göz kapağınıza ürün dolmasını engeller.

Matlaştırıcı Güneş Kremi

Güneş kremi yaşlanmanın etkisini azaltan bir ürün olmasının yanında yağlı da bir yapıya sahiptir. Yağlı ciltler bu nedenle güneş kremini kullanmak istemezler yağlı olan cildi daha nemli hale getirir. Fakat güneş kremi sürülmeyen cilt yıllar içerisinde dolgunluğunu kaybeder ve yaşlanma etkileri erken gözlemlenir.

Yağlı ciltlerin kullanması gereken güneş kremi ise matlaştırıcı güneş kremidir. Matlaştırıcı güneş kremleri cilde uygulandıktan sonra hızlıca emilir ve ciltte yokmuş gibi bir etki bırakır. Aynı şekilde nemlendiricinizin de yağlı ciltler için olanını seçerseniz mat bir etki almanız mümkündür.

Matlaştırıcı Makyaj Sabitleme Spreyi

Makyaj sabitleme spreyi her zaman makyajımızın daha güzel görünmesine ve uzun saatler kalıcı olmasına yardımcı olur. Yağlı ciltler için matlaştırıcı makyaj malzemeleri yazımızın en önemli malzemesi olabilir. Matlaştırıcı makyaj sabitleme spreyi cildinizdeki yağlı görünümü alır ve bununla birlikte kullandığınız ürünlerin etkisini artırarak daha uzun süre makyajınızın sabit kalmasını sağlar.