Yoğurda karıştırıp tüketilince faydası ikiye katlanan tek besin!

Keçiboynuzu dünyanın en sağlıklı yiyeceklerinden biri. Organik yoğurtla birleşince ise şifası tam anlamıyla ikiye katlanıyor! İşte yoğurt ve keçi boynuzunun karışımıyla vücuda sağladığı faydalar!

Yoğurda karıştırıp tüketilince faydası ikiye katlanan tek besin!
Yayınlanma Tarihi : 13 Kasım 2021 03:18

Potasyum, sodyum ve demir açısından oldukça zengin olan keçi boynuzu dünyanın en sağlıklı yiyecekleri arasında yer alıyor. Pekmezi de oldukça faydalı olan keçi boynuzu hakkında pek bilinmeyen detaylar ortaya çıktı.

Yoğurtla karıştırılıp tüketilince vücuda sağladığı faydaların sayısı oldukça fazla.

Sabah bu konuyla ilgili bir haber yayınlayarak keçi boynuzu ile yoğurdun birlikte tüketilince sağladığı faydaları sıraladı.

Gerek yaşlıların gerekse çocukların kemik sağlığı için keçi boynuzu yoğurtla karıştırılıp yenirse koruyucu etki sağlıyor.

Kan kolesterol düzeyini normale çevirmek isteyenler 2 ay boyunca çiğ olarak 10 gram keçiboynuzu tüketirse kolesterol düzeyi normale dönüyor. İster yoğurt isterseniz süte katarak tüketebilirsiniz.

Kilo vermek isteyenlere de katkı sağlayan keçi boynuzu yoğurtla karıştırılıp yenirse bağırsak hareketlerini düzene sokuyor. Dilerseniz kefirle karıştırıp da tüketebilirsiniz. Faydasının iki katı arttığını görürsünüz.

Şiddetli öksürük sorununa karşı da keçi boynuzu etki ediyor. Sıcak süte ekleyeceğiniz 10 gram kadar keçi boynuzu öksürüğünüzü anında kesecektir.

Her sabah aç karnına 1 kaşık tüketilen keçi boynuzu pekmezi ise akciğerleri temizleyerek sigaranın zararlı etkilerinden kurtarıyor.

Keçi boynuzu hakkındaki bu bilgileri arkadaşlarınızla paylaşarak onların yararlanmasını sağlayabilirsiniz.