Zeytinyağı ile yapılan araştırma ezberleri alt üst etti! 1 Kaşık tüketilirse..

Zeytinyağı en faydalı besinlerden biri olarak gösteriliyor. Özellikle Canan Karatay'da zeytinyağının en sağlıklı besin olduğunu söylüyor. Zeytinyağı hakkındaki son araştırma bilinen her şeyi alt üst etti.

Zeytinyağı ile yapılan araştırma ezberleri alt üst etti! 1 Kaşık tüketilirse..
Yayınlanma Tarihi : 11 Kasım 2021 15:07

Zeytinyağı için Canan Karatay en sağlıklı besin açıklamasında bulunuyor. Ana sütünün aynısıdır diyen Canan Karatay herkese zeytinyağı tüketmelerini önererek meyve suyu gibi içebilirler tavsiyesinde bulunuyor.

Karatay'ı haklı çıkaran bir haber yayınlandı. Sabah gazetesi tarafından da geçilen haberde zeytinyağının pek bilinmeyen faydalarından bahsedildi.

Her gün 1 kaşık tüketilen doğal zeytinyağı Depresyon ve parkinson hastalığına yakalanma riskini azaltır

Tüketilen zeytinyağı aynı zamanda Damar tıkanıklığına engel olur ve kalp krizi riskini de azaltır

Tansiyonu dengeler ve tansiyon hastalıklarına yakalanma ihtimalini de azaltır.

Ayrıca zeytinyağı Alzheimer'a karşı da koruma kalkanı sağlar...

Tüketilen zeytinyağı sayesinde de Hazımsızlık problemi ortadan kalkar

Ancak doğal olan zeytinyağını tüketmeniz gerekmektedir. Zeytinyağının organik olanını tüketmek fayda sağlamaktadır. Kimi sahtekarlar maalesef zeytinyağına da hile karıştırmaktadır.

Bu yüzden güvendiğimiz yerlerden zeytinyağını almalıyız. En faydalı besinler arasında yer alan zeytinyağının böylelikle tam anlamıyla faydalarından yararlanmış oluruz.

kabızlık Sorununu da ortadan kaldırıyor

Öte yandan yapılan araştırmalarda sabah 1 kaşık içilen zeytinyağının kabızlık sorununu da ortadan kaldırdığı ve bağırsakların daha hızlı çalışmasını sağladığı ortaya çıkarılmıştır. Doğal bir müshil görevi gören zeytinyağı sindirim sistemine dost besinler arasında yer almaktadır. Bu yüzden rahatlıkla böyle bir sorununuz olduğunda tüketebilirsiniz.

İlgili Haberler