8 Partiden yeni ittifak! Kartlar yeniden dağıtılacak

tv100 yayınında Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı'nda kulis bilgileri paylaşıldı. Türkiye Gazetesi yazarı yeni kurulacak 8 partili ittifakla ilgili son bilgileri izleyicilerle paylaştı.

8 Partiden yeni ittifak! Kartlar yeniden dağıtılacak
Yayınlanma Tarihi : 20 Eylül 2022 15:00

Uzun bir süre sonra yeni ittifak için harekete geçildi. Söz konusu ittifakta 8 partinin yer alacağı konuşuluyor.

Gerçek Gündem'de de yer alan habere göre; 8 partili ittifak hakkındaki detaylar da paylaşıldı.

Türkiye Gazetesi Yazarı Fuat Uğur, Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz’ün kendisine aktardığı kulis bilgisini paylaştı.

Fuat Uğur, “Adalet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Vecdet Öz, ‘Muhalefet 6’lı masadan büyüktür’ diye bir mesaj atmış ve ‘Kapsama alanı öyle geniş bir ittifak ortaya çıkacak ki diyor siyasetin kartları yeniden dağıtılacak, ezberler bozulacak’ diyor” dedi.

Vecdet Öz’ün 8 partiden oluşacak ittifak bilgisine ilişkin detayları açıklayan Uğur, “Zaten ‘Ümit Özdağ ile yürütülen çalışma devam ediyor’ diyor. Ve 8 partiden oluşacak bir ittifak çıkacak ve adı ‘Milli Cephe’ diyor. Şöyle bir durum var. ‘Bu partiler düzeyinde bir katılım olmayacak, başkanlar düzeyinde bir katılım olacak’ diyor. ‘Önce dört sonra dört toplamda sekiz parti’ diyor. ‘Yer yerinden oynayacak ve adı da Milli Cephe’ diyor. Adayınız Mansur Yavaş mı diye sordum… Malum Ümit Özdağ, Mansur Yavaş ismini önerdi. Cevap vermedi. Yani dolayısıyla böyle bir ihtimal var mı diye de aklımdan geçiriyorum ama ‘Yok artık, bu kadar da olmaz’ diyorum” ifadelerini kullandı.