Ahmet Hakan Bayrak Açtı. Bunların Derdi Vatandaş Değil Diyerek İsyan Etti

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'da eleştirenler arasına katılarak son günlerdeki AKP'liler tarafından yapılan açıklamaları eleştirdi.

Ahmet Hakan Bayrak Açtı. Bunların Derdi Vatandaş Değil Diyerek İsyan Etti
Yayınlanma Tarihi : 25 Kasım 2021 18:27

Güne damga vuran yazı Hürriyet gazetesinde yayınlandı. Yayınlanan yazıdaki başlık çok dikkat çekiciydi.. ''SOĞAN EKMEK YERLERMİŞ''

Doların yükselmesiyle birlikte muhalefetteki bir çok kişi eleştiriyor. Ancak iktidar kanadın da eleştiriler gelebiliyor.

Türkiye gazetesi yazarlarından Cem Küçük oldukça sert sözlerle bir yazı yazmış ve durumu eleştirmişti.

Ancak en dikkat çeken yazı Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'dan geldi. Ahmet Hakan yazdığı köşe yazısında AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ve AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'ı "Gerekirse soğan ekmek yeriz, yine de teslim olmayız", "Eti gramla, domatesi taneyle alın" şeklindeki önerilerini sert sözlerle hedef aldı.

Bu açıklamalara geçtiğimiz günlerde AKP'ye yakınlığıyla bilinen En Son Haber adlı haber sitesi de tepki göstermişti. Ancak en sert tepki Ahmet Hakan'dan geldi.

Ahmet Hakan Hürriyet gazetesindeki köşesinde “Tek dertleri var: Yukarıya selam çakmak. Eğer temel dertleri vatandaş olsaydı, soğan ekmek edebiyatı yapmak yerine 'Ben milletvekili olarak şu, şu haklarımdan vazgeçiyorum' falan diyerek yapabilecekleri asgari bireysel fedakârlıklarla kamuoyunun karşısına çıkarlardı.” ifadelerine yer vererek her iki AKP'li vekili de sert sözlerle eleştirdi.

AKP'Lİ VEKİLLERE EZBER BOZAN UYARI

Ahmet Hakan konuyla ilgili olarak yazısının devamında “Hiçbir bireysel fedakârlığa katlanmayıp millete soğan ekmek diskuru çekmek...Sadece ve sadece...Vatandaşın asabını bozmaya yol açar, açıyor. Bunu bilsinler.” ifadelerine yer vererek AKP'li vekilleri sert sözlerle uyardı..

Ahmet Hakan'ın Hürriyet gazetesindeki yazısını gazetenin internet sitesinde okuyabilirsiniz..