Ahmet Hakan CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı

Ahmet Hakan Hürriyet gazetesindeki köşesinde Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adaylarını açıkladı.

Ahmet Hakan CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı
Yayınlanma Tarihi : 01 Kasım 2021 23:50

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı kim olacak merak konusu. Meral Akşener aday olmayacağını açıklayınca gözler CHP tarafından gösterilecek adaya kilitlendi.

Kulislerde Özgür Demirtaş ve Muhtar Kent'in adı öne çıkmış bunun sonrasında da tabandan CHP genel merkezine tepki yağmıştı.

Taban ise Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş konusunda ısrarcı. Bu konuyla ilgili hemen hemen her gün çok sayıda haber ve ankette yayınlanıyor.

CHP'nin adayı kim olacak tartışmasına Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni ve CNN Türk programcısı Ahmet Hakan'da dahil oldu.

Ahmet Hakan Hürriyet gazetesinde yayınlanan köşe yazısında CHP'nin muhtemel adayları hakkında bilgiler verdi.

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'a göre Özgür Demirtaş ve Muhtar Kent'in adaylık iddiaları zırvalıktan başka bir şey değil

"Millet İttifakı’nın adayı, şu üç isimden biri olacak" diye çıkışan Ahmet Hakan, bu isimleri Kemal Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş olarak duyurdu..

KILIÇDAROĞLU'NUN SKANDAL ÖTESİ AÇIKLAMASI

Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise yaptığı bir açıklamada belediye başkanlarının bir dönem daha devam etmesini istemiş ve aday olmalarına onay vermemişti.

Kılıçdaroğlu bu kararında ısrar eder ve kendisinin adaylığını ilan ederse AKP'nin bir seçimi kazanmasına daha kesin gözüyle bakılıyor. Ekrem İmamoğlu veya Mansur Yavaş aday olursa birinci turda olmasa bile ikinci turda muhalefetin seçimi kazanma ihtimali daha yüksek görünüyor