AK PARTİ'de Erdoğan Sonrasına Adı Geçen İsimler Sızdı..

AK PARTİ içerisinde Erdoğan'ın yerine geçecek isimler tartışma konusu olmaya başladı. Bugün Yeniçağ gazetesi manşetten Euronews tarafından yapılan bir haberi duyurdu. Haberde yeni lider adaylarına yer verildi.

AK PARTİ'de Erdoğan Sonrasına Adı Geçen İsimler Sızdı..
Yayınlanma Tarihi : 09 Kasım 2021 18:47

AKP'de liderlik tartışması henüz yok. Cumhurbaşkanı Erdoğan görevinin başında. Ancak muhalefet medyasında belirli aralıklarla Erdoğan sonrasına düşünülen yeni AKP lideri kim olacak tartışması gündeme getiriliyor.

Kimileri eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın lider olacağını belirtirken kimi muhalif gazeteciler ise Süleyman Soylu'nun olacağını öne sürüyor.

Erdoğan'ın istifa etmesi veya görevi bırakması söz konusu olmamasına rağmen sürekli olarak gündeme getirilen bu iddialara bir yenisi daha eklendi.

Tamamen boş gündem yaratma amacı taşıyan haber ilk olarak Euronews muhabirlerinden Dilek Gül tarafından ortaya atıldı. Sonrasında ise İyi Parti'ye yakınlığıyla bilinen İyi Parti o iddiayı manşete çekerek okuyucusuna duyurdu.

Söz konusu haberdeki lider adayları ise şu şekilde sıralanmış

BİNALİ YILDIRIM

NUMAN KURTULMUŞ VE ABDÜLHAMİT GÜL

ERKAN KANDEMİR

EFKAN ALA

SÜLEYMAN SOYLU

Söz konusu isimler arasında tabanda en güçlü desteği bulunan isim Süleyman Soylu olmasına rağmen yayınlanan haberde şans verilmemiş..

AKP seçmeninde çok sevilmesine rağmen Süleyman Soylu'nun parti içinde veya delegeler üzerinde bir gücü bulunmadığına da dikkat çekiliyor.

Söz konusu habere AKP yönetiminin nasıl bir yanıt vereceği çok merak ediliyor.

Kaynak: euronews.com