AKP kurucusundan AKP'ye ağır eleştiriler! Sarayda da deprem etkisi yaratabilir

AKP Kurucu Üyesi, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eski avukatı Latif Cem Baran, Konya’da katıldığı bir TV programında AKP’yi ‘işletme körlüğü var’ diyerek sert sözlerle eleştirdi.

AKP kurucusundan AKP'ye ağır eleştiriler! Sarayda da deprem etkisi yaratabilir
Yayınlanma Tarihi : 17 Eylül 2022 23:33

AKP’nin kurucu üyesi olan Avukat Latif Cem Baran, tv42 ekranlarında yayınlanan Sümen Altı programının konuğu oldu ve tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu.

“AK Parti’de işletme körlüğü görüyorum” açıklamasında bulunan Baran; “Neden biliyor musunuz? Bir şeyin içindesiniz ve dışarı hiç bakmıyorsunuz. Dışardan kendinizi hiç dinlemiyorsunuz, dışarıdan gelen tüm cümlelere kulağınızı tıkamışsınız ya da dışarıdan bir görüş almaya ihtiyacınız yok hissiyatındasınız. Her şey çok güzel zannediyorsunuz. Şu dünyanın en güzel çayı zannediyorsunuz.” ifadelerine yer verdi.

Öte yandan Program sunucusunun ‘bu cümleleri Cumhurbaşkanı için mi kullanıyorsunuz yoksa AK Partili yetkililer için mi?’ sorusu üzerine Baran, “Cumhurbaşkanımız bugün dünyanın açlığını bitirdi. Cumhurbaşkanımız okyanusları adımla aşıyor. Kaşıkla dolduruyor bazı arkadaşlar bunu kepçeyle boşaltıyorlar. İşletme körlüğü var. Bu işletme körlüğü aşılmazsa bu CEO’ların büyük işletmelerin, kendilerini denetleme firmaları ile istişaresinde kendilerini elde ettikleri sonuçlara göre yaptıkları eylem planı olur bunu sonucu da ama yeni eylem planı da alamazsanız iflas edersiniz. Bu işletme körlüğünü kapması lazım.” şeklinde bir yanıt verdi.

Kaynak: Gerçek Gündem