AKP panikledi! CHP'nin oyu neden artıyor inceleme başlatıldı

Halk TV yazarı İsmail Saymaz'a göre CHP'nin oy artışı yaşaması sarayı harekete geçirdi.

AKP panikledi! CHP'nin oyu neden artıyor inceleme başlatıldı
Yayınlanma Tarihi : 20 Eylül 2022 14:43

Son dönemde CHP'nin Doğu masasının hamleleri meyvelerini vermeye başladı. Bu kapsamda da CHP oylarını artırmaya başladı. Bu durum AKP'nin dikkatini çekti ve inceleme başladı. Ayrıntıları Halk TV yazarı İsmail Saymaz köşesinde aktardı.

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı’nın astığı ve asacağı hiçbir afiş şu gerçeği örtemez: Doğu ve Güneydoğu’da CHP’ye yönelik ilgi artıyor ve bu, araştırmalara yansıyor. Yansıdığı içindir ki AK Parti Genel Merkezi’nde telaş var.

AK Parti, seçim stratejisini belirlemesi için sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı sorumlu olacak bir çalışma grubu oluşturdu. Grubun başına eski AK Parti Ankara Milletvekili Ertan Aydın getirildi. Aydın, geçmişte Erdoğan’a metin yazarlığı ve danışmanlık da yaptı.

Aydın, iki-üç hafta önce bölgede tanınan figürleri arayarak, “CHP niye oylarını artırıyor, araştırıyoruz” dedi ve görüşlerini sordu. Bazılarından randevu istedi.

Görüştüğü kişiler şu gerekçeleri sıraladı:

“Yasaklar, refahın son bulması, Kürt meselesinde güvenlikçi politika. DEVA ve Gelecek partilerinin Kürt meselesini konuşulur hale getirmesi.”

CHP, AK Parti ile makası kapatıyor

AK Parti, CHP’nin yükseliş nedenleri üzerine kafa yorarken, tesadüfe bakın ki, CHP’nin kurduğu Doğu Masası bölge şehirlerini geziyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı başkanlığındaki heyet geçen hafta Erzurum, Hakkari ve Van’daydı.

Partiye yeni katılımlar oldu.

Seyahatte CHP’ye özel bir sunum yapıldı.

Bu sunuma göre CHP’nin oyu git gide yükseliyor. Örneğin, bu pazar seçim yapılsa CHP, Gaziantep’te milletvekili sayısını ikiden dörde çıkarıyor. AK Parti ise Erzurum ve Gaziantep’te birinciliğini korusa da oyunu kaybediyor. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun beğenisi artıyor.

Yazının devamı Halk TV'de