AKP'de görevden alınacak bakanlar. Kabine değişiyor iddiası

Gazeteci Müyesser Yıldız'ın iddiasına göre kabinede her an değişiklik olabilir.

AKP'de görevden alınacak bakanlar. Kabine değişiyor iddiası
Yayınlanma Tarihi : 01 Ocak 2022 23:06

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli muhalefetin hedef aldığı Süleyman Soylu'ya sahip çıktı. Bahçeli'nin Soylu ve Hulisi Akar'a sahip çıkması kabine değişikliği iddialarını gündeme getirdi.

Erken seçim iddialarının dur durak bilmeden devam ettiği bir ortamda Devlet Bahçeli'nin bu çıkışı ne anlama geliyor?

Gazeteci Müyesser Yıldız'ın iddiasına göre her an kabine değişikliği yaşanabilir. Kabinede olası bir değişiklikte koltuğu en sağlam iki bakan var.

İlki Süleyman Soylu diğeri ise Hulisi Akar..

SOLMEYDAN- Süleyman Soylu'nun MHP tarafından desteklendiği biliniyor. Ancak Soylu'nun AKP tabanında da yoğun bir desteği var.

Gazeteci Müyesser Yıldız, Bahçeli'nin çıkışlarını yeni yılda iktidar üzerindeki etkisini arttıracak şeklinde değerlendirdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası sonrası Bahçeli'nin Soylu ve Hulusi Akar'a destek mesajları dikkat çekmişti.

"KABİNEDEKİ AĞIRLIĞINI ORTAYA KOYDU"


Yıldız, "Acaba Erdoğan’ın gündeminde geniş çaplı bir kabine revizyonu mu var ki, Bahçeli bir kez daha Soylu’nun ve Akar’ın arkasında durduğunu hatırlatma ihtiyacı duydu?" dedi.

Yıldız şöyle devam etti:

"AKP’lilerin dahi tepki gösterdiği İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonu böylesine sahiplenmesi, “Demek ki, Bahçeli’nin ağırlığı bizden fazla.” izlenimi yaratacağı için evvel emirde AKP’yi karıştıracak bir hamle değil midir?

Evet; anlaşılan o ki Bahçeli, “hükümet değilse de, hükümete bakan vermemiş olsa da” hem kabinedeki ağırlığını hem de iktidarın yol haritasındaki belirleyiciğinin altını çizmiş oldu!"

Kaynak: Cumhuriyet