AKP'den istifa edip CHP'ye katılınca olanlar oldu, ve görevden alındı!

AKP’den istifa ederek CHP’ye katılan ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine rozet taktığı fotoğrafın basına yansımasının ardından çok geçmeden apar topar görevden alındı.

AKP'den istifa edip CHP'ye katılınca olanlar oldu, ve görevden alındı!
Yayınlanma Tarihi : 21 Ocak 2022 18:35

Diyarbakır'da 1000 üzerinde kişi CHP'ye katılmıştı. Katılım sırasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da hazır bulunmuş ve CHP'ye katılanlara rozetlerini bizzat kendisi takmıştı. Bu gelişmenin ardından çok geçmeden dikkat çeken bir görevden alma gerçekleşti. Bu görevden almaya ise kimse anlam veremedi.

AKP’den istifa ederek CHP’ye katılan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisine rozet taktığı fotoğrafın basına yansımasından sonra dernek tarafından görevden alındı.

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre Kılıçdaroğlu, AKP’den istifa ederek CHP’ye katılan 20 kişiye önceki gün parti rozeti taktı. Bu isimlerin arasında ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Cevdet Nasıranlı da yer aldı.

YEDİ SAATTE GİTTİ


Kılıçdaroğlu’nun Nasıranlı’ya CHP rozeti taktığı fotoğrafın basına yansımasından yaklaşık yedi saat sonra ASKON’un sosyal medya hesabından bir açıklama geldi. ASKON’un Nasıranlı’nın görevden alındığına ilişkin duyurusunda, “19 Ocak 2022 tarihli yönetim kurulu kararı ile Diyarbakır Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu görevden alınmıştır. Yeni şube başkanımız ve yönetim kurulumuzun ataması en kısa sürede gerçekleştirilmiş olacaktır” ifadelerine yer verildi.