AKP'den kopuş hızlandı.. büyük ayrılıklar...

AKP'deki vedalara dikkat çeken yorumlar..

AKP'den kopuş hızlandı.. büyük ayrılıklar...
Yayınlanma Tarihi : 12 Mart 2022 19:49

AKP oylarındaki düşüş devam ederken en iyi ankette bile oy oranı yüzde 34 seviyesini geçemiyor. Üstelik bu oran kararsızlar dağıtıldıktan sonra..

Dikkat çeken bir gelişme daha var. Bugüne dek AKP'ye üye olan çok sayıda kişi istifa ederek ya İyi Parti ya Yeniden Refah Partisi ya da CHP'ye katılıyorlar.

Konuyla ilgili ilginç bir iddiada bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı AKP oylarının istikrarlı bir şekilde eridiğini belirterek, “Erdoğan Türkiye’yi unutmuş durumda. Memleketi Güneysu’da bile CHP’ye katılım var” açıklamasında bulundu.

Ancak siyasi gözlemcilerin büyük bir bölümü AKP'den üye düzeyinde istifa eden kişilerin İyi Parti ya da CHP seçimi kazanırsa belki oradan iş bulabilirim umuduyla gidenler olduğuna dikkat çekiyorlar.

Öte yandan üst düzey isimlerin istifasına ilişkin de muhalefet tabanında bir rahatsızlık var.

Muhalefet seçmeninin büyük bir bölümü AKP'den ayrılarak muhalefet partilerine geçen üst düzey isimlerin kesinlikle aday gösterilmemesi gerektiğinin altını çiziyorlar. Aday gösterilecek olsalar bile en az bir dönem bekletilmeleri gerektiğini belirtiyorlar.

Haberin derlendiği kaynak: SÖZCÜ