AKP'nin aday ısrarının perde arkası

AKP ısrarla adayınızı açıklayın çağrısını neden yapıyor?

AKP'nin aday ısrarının perde arkası
Yayınlanma Tarihi : 12 Haziran 2022 22:56

Son bir kaç gündür Cumhur ittifakı ortakları ısrarla muhalefete adayınızı açıklayın çağrısı yapıyor. Emin olmak istiyorlar. Emin oldukları anda tüm medya gücüyle o isme yüklenecekler.

CHP içerisinden zaman zaman gönlümdeki aday 'Kılıçdaroğlu' açıklamaları gelince AKP'yi bir sevinç kaplıyor.

Kılıçdaroğlu son umutları çünkü.. Aday olursa kendilerinden eminler ki seçimi kazanacaklar.

Ama işin içine Ekrem İmamoğlu yada Mansur Yavaş karışırsa o seçim riskli olabilir.

İlki Ekrem İmamoğlu..

Adam bir değil iki kez yendi AKP'yi... Haliyle o rüzgarla AKP'yi genel seçimde de yenme ihtimali var.

ikincisi Mansur Yavaş...

Adam 2014 senesindeki seçimlerde de büyük ilgi görmüştü..

Kazanacağı ve geleceğinin parlak olduğu belliydi. Polemiklere girmiyor. İşini yapıyor. Ama iyi de bir mücadele adamı. 2019 senesinde seçimi deyim yerindeyse büyük bir mücadeleyle kazandı. Tüm basın ona boykot uyguladı. İftiralar havalarda uçuştu. Cevap hakkı bile tanımadılar. Ve adam fark atarak kazandı.. Hem de beklenmedik bir şekilde.. Birde Cumhurbaşkanı adayı olursa vay hallerine. Anketlerde en az 10 puan fark attığı görülüyor. Üstelik ikinci turda ülkücü seçmenin bile oy verme ihtimali en yüksek aday.

AKP'de panik var... Adayı öğrenmek istiyorlar. Bir yandan da erken seçim yok. Seçim 1 yıl sonra yapılacak diyorlar.. O zaman neden adayı açıklayın diyorsunuz. Tek bir nedeni var şimdiden yıpratmak.. Son umutları suya düşmek üzere.. Muhalefet yanlış aday çıkarırsa kazanırız diye düşünüyorlar ya. Bunca tepkiye bunca talebe rağmen muhalefet asla bu yarışa yanlış adayla girmeyecek. Bunu CHP göze alsa bile İyi Parti asla göze almayacak.

SADIK ŞİMŞEK