AKP'nin en çok korktuğu partinin Cumhur ittifakına katılacağı öne sürüldü

Yeniden Refah Partisi hızla yükselirken, AKP'ye yakın gazetede çarpıcı bir iddia gündeme geldi.

AKP'nin en çok korktuğu partinin Cumhur ittifakına katılacağı öne sürüldü
Yayınlanma Tarihi : 21 Ocak 2022 18:24

Son dönemde üye sayısını artıran Yeniden Refah Partisi hızla yükselmeye devam ederken , Milliyet gazetesinde çarpıcı bir iddia gündeme geldi. Oysa Fatih Erbakan , AKP'yi en çok eleştiren isimlerin başında geliyor.

İddiaya göre ise Yeniden Refah Partisi, Cumhur İttifakına katılacak. Henüz bu iddiayla ilgili bir açıklama ise ne parti tarafından ne de Erbakan tarafından yapılmış değil.

Erken seçim, aday ve ittifak tartışmaları sürerken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Cumhur İttifakı'nın genişleme için çalışmalara devam ettiği öne sürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Saadet Partisi'ni ittifaka dahil etmek için Oğuzhan Asiltürk ile görüşmüş ancak Asiltürk'ün vefatıyla birlikte süreç kapanmıştı.

AKP'nin yeni hedefinin Fatih Erbakan liderliğindeki Yeniden Refah Partisi olduğu belirtildi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Milliyet'te yer alan habere göre, AKP kulislerinde Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılmasının gündemde olduğu konuşuluyor.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mustafa Balbay da konuyla ilgili kaleme aldığı yazısında , Ankara kulislerinde Fatih Erbakan'ın “Eğer ileride bir ittifaka gitmek gerekirse Yeniden Refah Partisi’nin tercihi Cumhur İttifakı olacaktır" dediğinin konuşulduğunu aktarmıştı.