AKP'nin en etkili ismiydi.. Mehmet Şimşek parti değiştiriyor

AKP'deki kopuşlar devam ediyor. Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun ardından Mehmet Şimşek'in de partiden ayrılacağı öne sürüldü..

AKP'nin en etkili ismiydi.. Mehmet Şimşek parti değiştiriyor
Yayınlanma Tarihi : 30 Kasım 2021 19:16

AKP'de bir yandan oy kaybı sürerken bir yandan da ayrılıklar yaşanıyor. Ali Babacan ve Ahmet Davuoğlu'nun ayrılmasıyla sarsılan AKP'de yeni bir ayrılık haberleri gündeme geldi.

Milli Gazete tarafından yayınlanan haberde Mehmet Şimşek'in AKP'den ayrılarak Ali Babacan liderliğinde kurulan Deva Partisi'ne geçeceği öne sürüldü.

Uzun yıllar boyunca AKP'de maliyeden sorumlu olan Mehmet Şimşek ekonomi politikalarında en etkili isimlerden biriydi.

Mehmet Şimşek'in ayrılacağına ilişkin henüz Deva Partisi veya AKP yönetiminden bir açıklama yapılmadı..

CUMHURBAŞKANI ADAYLARI ARASINDA DA ADI GEÇMİŞTİ

Öte yandan Mehmet Şimşek'in Cumhurbaşkanı adayları arasında da adı geçmiş ancak bu iddia bizzat CHP yönetimi tarafından yalanlanmıştı.

AKTİF GÖREVDE DEĞİL

Ahmet Davutoğlu'nun Başbakanlık ve AKP Genel Başkanlığı görevlerinden istifa etmesinin ardından tıpkı Ali Babacan gibi Mehmet Şimşek'te ne partide nede kabinede aktif bir görev üstlenmemişti.

AKP'LİLER GİDİYOR YERLERİNE YENİLERİ GELİYOR

AKP'nin kuruluş sürecinde partide yer alan çok sayıda önemli isim AKP'yi terk ederken AKP'ye ise başka partilerden geçişler sürüyor. Özellikle AKP yönetimindeki çok sayıda ismin geçmişte başka partilerde siyaset yaptıkları biliniyor.

İlgili Haberler