Akşener'in Kılıçdaroğlu kararı sızdırıldı! Borç alacak kalmadı

Cumhurbaşkanlığı seçimine bir yıldan bir süre kala gözler, muhalefetin adayına çevrilmiş durumda. İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun adaylığına 'hayır' diyemeyeceği iddia ediliyor.

Akşener'in Kılıçdaroğlu kararı sızdırıldı! Borç alacak kalmadı
Yayınlanma Tarihi : 31 Temmuz 2022 14:10

Altılı masa kimi aday gösterecek büyük merak konusu. Tüm muhalefet medyası tek ses anketler Mansur Yavaş demesine rağmen muhtemel adaylar arasındaki sondaki isim Kılıçdaroğlu'nu ön plana çıkarıyor.

Bugünde yine CHP'ye yakınlığıyla bilinen Gazete Duvar'da yer alan habere göre burada son dönem adaylıkta ismi öne çıkan CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun adaylığına Akşener’in “hayır” diyemeyeceği ileri sürüldü.

Bu görüşün nedeni de İyi Parti seçimlere girememe tehlikesi yaşadığında CHP'den transfer edilen 15 vekil gündeme getiriliyor.

İyi Parti ise Borç- Alacak kalmadı çünkü 2019 yılında yapılan yerel seçimlerde aday çıkarmadığımız için çok sayıda büyükşehir ve il belediyesi CHP tarafından kazanıldı yorumunda bulunuyorlar.

Tabandan Akşener'e yoğun bir baskı var. Ya tabanın sesini dinleyecek Kılıçdaroğlu'nun adaylığına Hayır diyecek yada Evet diyerek seçimin kaybedilmesi durumunda sorumlulardan biri olacak